• Брухт ДальнобойСервис


Впіймали «телефонного» шахрая

 

Поліція Чернігівщини затримала телефонного шахрая Сумської області. Чоловік ошукав як мінімум 6 людей. Він заволодів коштами довірливих громадян на загальну суму близько 300 тисяч гривень.Пенсіонерка Ніна Ковтун і досі не може оговтатись після зустрічі з аферистом. Їй зателефонували вночі, коли вона майже заснула.

Ніна Ковтун, потерпіла мешканка Чернігова: «Телефонный звонок. Я поднимаю трубку. «Мамочка я нахожусь в полиции». Он в Германии живет. Я говорю: «Вова, что с тобой?» Он говорит: «Я переходил на красный свет и не заметил». В общем, полиция забрала. Я говорю: «А чего ты так плохо говоришь?» Речь такая какая-то, я же знаю, как он говорит. «У меня рассеченная губа. Мне сейчас зашивают губу. Вот поэтому я с тобой так и говорю».

Злочинець діяв за схемою «Ваш родич у біді».

Володимир Нідзельський, начальник ГУНП в Чернігівській області: «Шахрай переважно представлявся помічником слідчого та казав постраждалим, що один із їхніх родичів потрапив у ДТП. У таких випадках, під дією емоцій, люди похилого віку віддають незнайомцю всі заощадження. Молодь цій схемі піддається рідко».

Не встигла перелякана жінка покласти слухавку, як у двері до неї подзвонили. На порозі невідомий чоловік у чорному сказав, що прийшов по гроші, аби допомогти синові вийти з поліції без наслідків.

Ніна Ковтун, потерпіла мешканка Чернігова: «И тут же я думаю. У меня ж тут денег нет. Они же у меня в других местах. Я одела на себя халат, потому что я стояла в ночной рубашке. Пошла, взяла деньги с одной заначки, со второго. И принесла. Он еще подошел к тумбе и пересчитал их. Я ему дала 26 тысяч гривен и 1400 евро».

Лише наступного дня бідолашна жінка розповіла родичам про дзвоник від нібито сина і нічного гостя. Звернулася до поліції.

Володимир Нідзельський, начальник ГУНП в Чернігівській області: «Враховуючи мінімум інформації про злочинця, до його пошуків були залучені найбільш досвідчені оперативники, завдяки чому чоловіка вдалося встановити та затримати».

Ніна Ковтун, потерпіла мешканка Чернігова: «Полиция приезжала. У них был планшет и там фотографии были. И они говорят, посмотрите на этих людей, вы узнаете здесь кого-то? Я говорю, вот. Они говорят: «Да, мы его поймали». А потом уже начались со мной истерики и все прочее».

Лише у поточному році поліція Чернігова розкрила понад 10 аналогічних шахрайств.

Володимир Нідзельський, начальник ГУНП в Чернігівській області: «Пошуки таких зловмисників доволі складні, адже шахрайський колл-центр знаходиться переважно на непідконтрольній території. А до жертв за грошима приходять посередники».

Правоохоронці закликають громадян не довіряти незнайомцям, які телефонують вночі, а насамперед переконатися, що з родичами все гаразд. І в жодному розі не віддавати гроші.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: телефонний шахрай, Ніна Ковтун, поліція, Володимир Нідзельський, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект