• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Не допустити підвищення тарифів на газ та електроенергію. Міськрада прийняла звернення на адресу Уряду


реклама

Не допустити підвищення тарифів на газ та електроенергію. Міськрада прийняла звернення на адресу Уряду

 

Звернення до Кабміну від імені міського голови, депутатського корпусу, підкріплене позицією чернігівської громади. Мова про підвищення тарифів: на газ – на 14%, його доставка – на 40%, а також здорожчання електроенергії та скасування на неї пільгових цін. Обговорення цієї теми на засіданні сесії міської ради тривало протягом кількох годин.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Просто взяти і підняти тарифи, не обговоривши це питання, не підійшовши заздалегідь, не зробивши розрахунки по всьому ланцюгу, не пояснивши як і в який спосіб, хто отримає субсидії. Я вважаю такі речі неприпустимі. Відповідно ми маємо наслідки збурення людей».

Чернігівці, які тричі за останній час збиралися на мітинги, аби висловитися проти зростання сум в платіжках, прийшли і на засідання до депутатів.

«Ми зібрали більше 5 тисяч підписів. Громада проти цих підвищень тарифів».

Збільшення вартості газу та електроенергії – це, окрім того, що вдарить по нашим особистим гаманцям, так і ще по теплогенеруючим компаніям. Адже підвищивши одні тарифи, держава не врегулювала інші. За постановою Кабміну, ці суб’єкти можуть працювати, сплачуючи щонайменше за 90% використаного блакитного палива. При цьому він дорожчає, а тарифи, які сплачує населення за надане тепло, в останнє затверджувалися у 2019 році. Компанії фактично заганяють у збиток. І що з цим робити на державному рівні, немає жодних пропозицій.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Місто Чернігів не в змозі погасити майже 700 мільйонів боргів, які напрацювало тільки одне «Облтеплокомуненерго». Зараз в борги вже заходить ТЕЦ, незважаючи на те, що вона виробляє ще й електроенергію».

У такий же ситуації і решта теплогенеруючих компаній України, які, як і українці, не знають як сплачувати, а головне – з яких джерел.


За доповіддю директора Департаменту соцзахисту області, якого спеціально запросили на засідання сесії, аби розглянути питання з різних сторін, 74 тисяч домогосподарств Чернігова, які у 2017 році отримували субсидії, у 2020 їх залишилося 33 тисячі. А відповідно і у двічі зменшилося фінансування з державного бюджету. Справа не у тому, що люди стали заможнішими, а у змінах до правил отримання субсидій.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Фізично люди не стали багатші у 4 рази. Мінімалка збільшилась, але ж і інші складові збільшилися. Курс збільшився, купівельна спроможність зменшилась. Ціна на хліб: давайте порахуємо, яка була 3-4 роки тому, і яка зараз. Все збільшилося».

Звернення до Кабміну, окрім пунктів про недопущення зростання цін на газ та електроенергію, присутня громадськість вимагала доповнити ще одним пунктом.

«Ми, громада міста Чернігова, вимагаємо негайної відставки прем’єр-міністра і всього Кабінету Міністрів».

Але після обговорення, від цієї пропозиції відмовилися, зважаючи, що вона не стосується питання тарифів на пряму.

Після досягнення консенсусу, депутати підтримали це звернення 33 голосами.

«Ми разом з міським головою будемо їх вирішувати. Він колись в річницю сказав: «Мені не треба ворогів, мені потрібні союзники». Ми ваші союзники».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: сесія, тарифи, звернення, «Дитинець»

Добавить в: