• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «Дерев'яне мереживо Чернігова»: будинок, в приміщенні якого знаходилась невелика домова церква


реклама

«Дерев'яне мереживо Чернігова»: будинок, в приміщенні якого знаходилась невелика домова церква

 

Наприкінці ХІХ ст. у Російській імперії активізувалася політика щодо адаптації людей з вадами зору та слуху. У 1893 році за сприяння імператриці Марії Олександрівни у Чернігові була відкрита школа для дітей з вадами зору.Це був комплекс споруд, який займав територію майже 1 га та знаходився на розі тогочасних вулиць Воздвиженської та Святославської, тобто сучасних вулиці Князя Чорного та проспекту Миру.

У 1897 році на території комплексу було освячено церкву на честь святої мучениці Олександри Римської.

Ця будівля збереглася до нашого часу, але у значно перебудованому вигляді.

Деякі дослідники вважають, що тут знаходився притулок та церква Св. Марії Магдалини. Вірогідно, що до 1893 року функції притулку цілком могла виконувати саме ця будівля, адже на деяких планах міста ХІХ ст. поблизу цього місця існує відмітка «Домъ слѣзъ».


Сьогодні однією з найхарактерніших рис будівлі є невеликий трикутний мезонін із оточеними гранчастими стовпчиками та рештками ажурного пропильного різьблення. Існує версія, що ця конструкція могла використовуватися для кріплення дзвону. Цей дзвін міг використовуватися у двох цілях: для богослужінь та для подання сигналів сліпим дітям.

Різьбленням прикрашено також піддашок фронтону. Це простий «зубчик», під яким уміщено ряд ромбічних орнаментів з хрестоподібним прорізом.

Головною родзинкою внутрішнього оздоблення колишньої домової церкви залишається підлога, викладена метлаською плиткою. Виготовлення цієї плитки розпочалося у Харкові у 1892 році. Тому цю підлогу можна вважати однією з найстаріших у Чернігові.

Зараз у будинку розташована низка дитячих гуртків: малювання, ліплення з солоного тіста, створення виробів зі шкіри, а також гурток авіа моделювання.

Сьогодні цей будинок потребує реставрації, оскільки він і надалі слугує потребам дітей.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: архітектура, дерев'ний будинок, історія, «Дитинець»

Добавить в: