• Брухт ДальнобойСервис


У новий рік – із прем’єрою

Чернігівський обласний академічний український музично-драматичний театр поновив свою роботу після локдауну. Тут уже підготували захопливу новинку. 26 січня на чернігівців чекає прем’єра вистави «Небезпечні зв’язки». У центрі подій – любов, пристрасть та інтрики французької аристократії.За словами головного режисера Андрія Бакірова, ідея вистави виникла вже давно.

Андрій Бакіров, художній керівник, головний режисер Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка: «Цей матеріал в мені жив достатньо давно. Класичний французький твір, епоха рококо, епоха, як на мене, такого кульмінаціонного піку розкладення людської духовності, свідомості. Чомусь мені ті часи трохи нагадують сьогоднішні наші. Для мене це матеріал про маніпуляцію людьми. Про те, наскільки ця тема сьогодні актуальна, коли в свідомість людей вкладується одне, а насправді – люди роблять свої якісь справи. Тому дуже хотілося, щоб ця вистава трохи примусила людину задуматися, чи не є ми іграшкою в чиїхось руках».

Проєкт вистави розробили та втілили у життя за підтримки Українського національного фонду. Андрій Бакіров каже, коли подавали заявку на виставу під час пандемії коронавірусу, не сподівались на успіх. Тим приємнішою стала новина, що виставу затвердили та виділили фінансування.

У театрі сподіваються, що з виходом прем’єри, період простою для театру офіційно завершиться.

Сергій Мойсієнко, генеральний директор Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру ім. Т.Г. Шевченка:
«Слава Богу, що ми сьогодні вже офіційно відкрились. Є наказ директора Департаменту культури про припинення такої процедури як простій для підприємства, в якому ми перебували весь цей час. Цей творчий проєкт став можливий за умови реалізації проєкту з Українським культурним фондом. Ще в минулому році ми виграли цей грант, яке нам надало Міністерство культури України. І в співпраці з Українським культурним фондом ми практично 30 грудня були готові вже випустити цю роботу на глядача. Але, ви знаєте, що у нас були попереду локдауни, у нас були карантинні обмеження, тому ми весь січень також займалися підготовкою, репетиціями».

Театр працює за умови дотримання усіх карантинних норм. А це означає обов’язковий масковий режим та лише 50% заповненості глядацького залу. Та попри це, усі квитки на виставу вже продані. Після прем’єри у театрі планується ще багато вистав.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: драмтеатр, вистава «Небезпечні зв’язки», «Новий Чернігів»

Добавить в: