• Брухт ДальнобойСервис


День Соборності у Чернігові

22 січня чернігівці відсвяткували День Соборності України – річницю підписання Акту Злуки Української та Західноукраїнської Народних Республік у 1919 році. Містяни поклали квіти до пам’ятного знаку «Борцям за волю та незалежність України», що біля Катерининської церкви.Акт Злуки у 1919 році мав скоріше символічне значення, адже вже в листопаді цього року Галицька армія перейшла на бік денікінців, а у грудні уряд УНР фактично за спиною диктатора ЗУНР Євгена Петрушевича розпочав переговори з Польщею, які стосувалися, в тому числі, і долі Західної України. Акт Злуки було денонсовано. Він не пробув чинним і року.

Олександр Ломако, секретар Чернігівської міської ради: «Звичайно, всі уроки, які ми винесли з попередніх століть, ми маємо врахувати, щоб не дати знову нас розділити. Для цього маємо тяжко працювати, показати економічне зростання, приклад для світу – побудови демократичного суспільства, - і тоді ми зможемо до нашого живого ланцюга єдності доєднати український Крим, наш Донбас, і знову стати єдиною соборною державою».


До Дня Соборності України Державний архів Чернігівської області підготував онлайн виставку, з майже півсотні документів доби УНР. Тут є передвиборчі листівки, примірники газети «Відродження», офіційні листи, тощо. З них можна дізнатися багато цікавих деталей життя, в тому числі і Чернігівщини. Наприклад, активну політичну діяльність вів Ілля Шраг, керівник Чернігівської «Просвіти».

Ірина Ващенок, начальниця відділу інформації документів Державного архіву Чернігівської області: «Це достатньо велика постать, тому що голова Центральної ради Михайло Грушевський, навіть у наших документах зазначено – ми можемо побачити, що він звертається до Іллі Шрага. Він був громадським діячем, був дуже помітною постаттю, адвокатом. Тобто він був дуже освіченою людиною. Був товаришем голови Центральної ради. Приймав участь і виступав на Чернігівському установчому з’їзді».

Ознайомитися з історичними документами можна на сайті Державного архіву Чернігівської області у розділі «Тематичні виставки».

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: День Соборності України, урочистості, «Новий Чернігів»

Добавить в: