• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Незаконні МАФи на Валу і перекриття руху на двох вулицях: перше засідання виконкому у 2021-му


Незаконні МАФи на Валу і перекриття руху на двох вулицях: перше засідання виконкому у 2021-му

Без погоджень і паспортів прив’язки. Так, за інформацією Управління архітектури нині працюють торгівельні кіоски на Валу.Розглядаючи профільні питання порядку денного на засіданні виконавчого комітету, Олександр Ломако принагідно прокоментував ситуацію пов’язану з МАФами на території заповідника «Чернігів стародавній».

Олександр Ломако, секретар Чернігівської міської ради: «По суті, якщо взяти юридичну точку зору, вони незаконні. Всі МАФи, які є на Валу, незаконні. Вони стоять на земельній ділянці Державного заповідника «Чернігів стародавній». Це не земля міста. Але все одно, МАФи, які встановлюються не на землі міста, мають погоджувати паспорт прив’язки, фасад з Управлінням архітектури».

За його словами, поки ці суб’єкти не в законодавчому полі, неможливо контролювати їхній зовнішній вигляд, розміщення, кількість та вид діяльності. Так, як це робилося системно, впродовж останніх 5 років з зупинковими комплексами і МАФами на вулицях. До того ж є ризики, що кілька сувенірних чи кавових лавок згодом можуть перетворитися на цілий базар, - недоцільний для історичної частини міста.

Олександр Ломако, секретар Чернігівської міської ради: «Вал – це серце міста. Тому я прошу перевірити цю інформацію. І можливо «Муніципальній варті» звернутися, чи Управлінню архітектури, до заповідника. Нам конфлікти не потрібні, але привести їх у відповідність хоча б законодавства і здорового глузду, я думаю, що це необхідно. Тому я прошу протягом тижня це питання вивчити».

З-поміж питань винесених на перший виконком у 2021 році, одноголосно підтримали більшість технічних, що стосувалися передачі капітальних вкладень та основних засобів між комунальними підприємствами. А також розмір кошторисної заробітної плати на поточний рік, що враховується при визначенні вартості будівництв і реконструкцій об’єктів комунальної власності Чернігова.

Олександр Макаров, заступник начальника Управління капітального будівництва: «Наданий розрахунок управлінню. Три підрядні організації. Пропонується встановити кошторисну заробітну плату 13 тисяч 257 гривень 45 копійок. Заробітна плата відповідає всім вимогам».

Крім того, погодили часткове перекриття руху по вулиці Леоніда Пашина – від нежитлової будівлі №14 до залізничного переїзду, де від 22 січня до 20 березня замінюватимуть ділянку сталевого водогону 1986 року на сучасні поліетиленові труби з облаштуванням колодязів.
А також обмеження проїзду автотранспорту по вулиці Пушкіна від 26 до 31 січня.

Максим Ющенко, директор ТОВ «Домен-буд»: «Прошу затвердити схему перекриття руху вулиці Пушкіна – від перехрестя Полуботка до вулиці Пушкіна, 34А, для виконання будівельних робіт для підключення об’єкту будівництва до водопровідних та каналізаційних мереж».

Що стосується культурної та соціальної сфер, то цього дня надали дозвіл на встановлення двох меморіальних дошок учасникам АТО, які віддали життя за цілісність і незалежність України. А саме, Ігорю Пащенку та Дмитру Пономаренку на фасадах шкіл №20 та №27, де вчилися захисники відповідно.

Також, згідно з рішенням виконкому, незабаром майже сотня чернігівців отримають одноразову матеріальну допомогу на лікування та як учасники АТО/ООС, і окремо жінки, які стали мамами наприкінці минулого та у січні цього року.

Ірина Брусильцева, начальниця відділу звернень громадян: «Проєктом рішення передбачається надати матеріальну допомогу 165 мешканкам на суму мільйон 405 тисяч гривень. Також є додатковий список на 5 мешканок, які подали в той же день, на суму 50 тисяч гривень».

Загалом на засіданні 21 січня члени виконкому розглянули і погодили майже 40 проєктів рішень.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: МАФи, виконком, матеріальна допомога, «Дитинець»

Добавить в: