• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Соціальна і технічна складові: місто звертатиметься до керівництва держави щодо врегулювання тарифів


Соціальна і технічна складові: місто звертатиметься до керівництва держави щодо врегулювання тарифів

Додаткові сотні у платіжках за газ та електроенергію для людей і паралельно чергові ризики для теплогенеруючих компаній. Свою позицію, як очільника міста, щодо проблем державної тарифної політики, які роками залишаються не вирішеними і нині викликають протести по всій Україні, Владислав Атрошенко озвучив цього тижня на розширеній нараді.За його словами, якщо взяти фактичні дані, то вартість природного газу зросла на 14%, його доставка – на 40%. Крім того, суттєво здорожчало світло і були скасовані пільгові ціни. Окреме питання: на скільки при цьому були враховані доходи громадян, зокрема, соціально вразливих верств населення, а також кількість та розміри субсидій.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Візьмемо таку ситуацію. 4 члени сім’ї, з них двоє працюючи,. Люди отримують по 12 тисяч, тобто по 6 тисяч гривень на людину разом з дітьми. Навіть для такої категорії людей, навіть по цих показниках, це зростання помітне. Для людей, які живуть на 3-4 тисячі на місяць, це серйозний удар».

Будь-які зміни в тій чи іншій галузі матимуть вплив і на інші аспекти, тому державі їх потрібно прораховувати наперед, передбачати механізми і закладати компенсації для тих, хто не зможе ці зміни витримати фінансово. А не намагатися їх вирішувати у ручному режимі потім, впевнений міський голова.

Відповідне неполітичне звернення до керівництва країни від усієї громади мають опрацювати і винести на розгляд найближчої сесії міської ради.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Життя є життя. Є й світові коливання цін. Але всі заходи повинні бути адекватними з боку держави, і всі компенсатори повинні бути надані людям. Я не певний, що ці заходи у нас державою адекватно і своєчасно вживаються».

Пов’язане з цим інше питання, що навіть не порушується і не розглядається державою, не врегулювання тарифів теплопостачальних підприємств на фоні вищезгаданого зростання вартості його складових. А саме, спожитого газу та електроенергії при обігріві домівок і постачанні гарячої води. За постановою Кабміну, ці суб’єкти можуть працювати, сплачуючи щонайменше за 90% використаного блакитного палива, при цьому він дорожчає, а тарифи, яке сплачує населення за надане тепло в останнє затверджувалися у 2019 році.


Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Тобто ми заходимо в ризики того, що генеруючі компанії не будуть вкладатися в ці нормативи, і НАК буде мати всі підстави на відключення газу».

За словами Владислава Атрошенка, цією проблемою надзвичайно стурбовані усі міські голові. І є звернення від Асоціації міст України. Адже воно загострюється впродовж багатьох років і потребує вже суттєвого регулювання.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «А як врегулювати це питання? Підняти тарифи. А це знову соціальне збурення. А не врегулювати це питання при піднятті ціни на газ, на електроенергію, тоді треба уряду чітко називати подальшу послідовність, який далі алгоритм. Роками напрацьовується заборгованість, вона зростає-зростає-зростає. Що відбудеться далі? Це все буде намагатися бути повішане на міста? Міста не витягнуть всього цього навантаження».

Станом на початок 2021 року, чернігівське ТЕЦ та ОТКЕ мають сотні мільйонів збитків через невідшкодування різниці в тарифах. Сплатити такі суми не по кишені жодному бюджету рівноцінного обласного центру, можливо частково містам мільйонникам, як, наприклад, Києву, Одесі, Харкову чи Дніпру. Загалом же заборгованість компаній усієї країни перед НАК «Нафтогаз» сягає майже 44 мільярдів гривень.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Треба звітувати по цьому питанню: як, коли, в який спосіб, за яких інструментів не буде відбуватися або буде відбуватися якесь поетапне зменшення цієї різниці. Але про це треба казати. А сьогодні жодної тактики чи стратегії уряду в цьому питанні ми не бачимо».

Тому очільник Чернігова попросив усіх депутатів поставитися до цієї теми відповідально і скласти зважені, не популістські звернення, що стосуватимуться обох аспектів тарифної політики, і можливо спонукатимуть державу до ухвалення розумних рішень.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Якщо в певній галузі передбачаються певні зміни, треба працювати на випередження, для того, щоб мінімізувати і соціальну складову, і технічну складову, в частині генеруючих суб’єктів, тоді політика буде в будь-яких напрямках збалансованою і зрозумілою, і ситуація в країні буде керованою».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: теплогенеруючі компанії, Владислав Атрошенко, нарада, «Дитинець»

Добавить в: