• Брухт ДальнобойСервис


В новий рік – з новими пенсіями

З 1 січня в Україні зросла мінімальна заробітна плата, а разом із нею і мінімальна пенсія. Людям, яким виповнилося 65 років і які мають страховий стаж у 30 або 35 років для чоловіків, тепер отримуватимуть більше.Світлана Симончук, начальник Управління обслуговування громадян ГУ ПФ у Чернігівській області: «Мінімальна виплата повинна бути не менше 40% від мінімальної заробітної плати. Тобто, якщо зараз у нас в Україні мінімальна заробітна плата, затверджена законом про «Державний бюджет», 6 тисяч, то ця виплата не може бути менше 2400 гривень».

Підвищення пенсій відбулося автоматично, тому відвідувати обласне управління пенсійного фонду не потрібно. Хоча відділи обслуговування громадян – у Чернігові їх два – працюють справно.


Фізичні контакти з чернігівцями мінімізовані. Всі послуги можна отримати онлайн. Але і тих, хто прийшов особисто, теж приймають.

Світлана Симончук, начальник Управління обслуговування громадян ГУ ПФ у Чернігівській області: «В сервісному центрі працює більше 30 чоловік. Спеціалісти наші досвідчені. В період карантину прийом у нас необмежений, але звичайно ми людей просимо звертатися через наші онлайн сервіси, просимо, щоб вони зверталися через веб-портал, щоб мінімізувати контакти спеціалістів із людьми. Люди дійсно дослуховуються».

Варто зазначити, що підвищення пенсій стосується тільки непрацюючих пенсіонерів. Для тих, хто має роботу, перерахунок буде зроблений вже після звільнення. І на основі цієї мінімальної зарплати, яка буде дійсною на той момент.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Пенсійний фонд, пенсія, перерахунок, Світлана Симончук, «Новий Чернігів»

Добавить в: