• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » 1 міську лікарню приєднають до 2 для покращення надання медичних послуг. Що зміниться для людей?


1 міську лікарню приєднають до 2 для покращення надання медичних послуг. Що зміниться для людей?

Об’єднання заради підсилення бази і конкурентоспроможності на ринку надання медичних послуг. У Чернігові реорганізують 1 міську лікарню шляхом її приєднання до 2-ї. Ні для пацієнтів і пацієнток, ні для лікарі ця процедура фактично не зробить незручностей, кажуть в профільному управлінні.Ольга Мелець, заступниця начальника Управління охорони здоров’я: «Відразу хочу сказати, що таких кардинальних змін, які відчує і персонал, і пацієнти, не буде. Це чисто технічне питання – дві лікарні об’єднуються в єдиний заклад. Буде єдина лікарня, під єдиним управлінням. Ніхто не відчує глобальних змін. Ті відділення, які перебували на своїх теперішніх місцях, вони і будуть перебувати на цих місцях».

Реорганізація – процес органічний. Особливо в умовах медичної реформи, коли змінюється підхід, зокрема, до фінансування вторинної ланки. Заклади отримують кошти від НСЗУ, а пацієнти та пацієнтки фактично вже обирають самі, в якому закладі їм проходити лікування. Тож комунальні заклади мають бути конкурентоспроможними на ринку надання цих послуг.

Ольга Мелець, заступниця начальника Управління охорони здоров’я: «Це базується на чому? Повинен бути персонал з висококласних спеціалістів, спеціалісти високого рівня, повинна бути достатньо високого рівня лікувально-діагностична база. На сьогодні у нас ще є така потреба, як забезпечення комфортного перебування пацієнта у закладі».

Фактично 1 міська лікарня терапевтична і не має хірургії, а от 2 спеціалізується на інтенсивній допомозі. Тож від юридичного об’єднання персонал бачить лише позитив. До того ж історія повторює себе, колись вже був один заклад без кількох адміністративних штатів.

Лілія Стремецька, в.о. генерального директора КНП «Чернігівська міська лікарня №1»: «Я працюю тут більше 30 років, і я знаю, що в місті була одна лікарня. Це була наша лікарня, де були всі відділення, які зараз знаходяться у 2-й міській лікарні. До 95-го року приміщення були вже непридатні для того, щоб медицина була на новому рівні. Була побудована 2 міська лікарня. І всі відділення хірургічного профілю перейшли туди».

Про звільнення медичного персоналу не може йти і мови, адже їх і так не вистачає. Можливе скорочення лише адміністративного штату. Для пацієнтів і пацієнток, окрім зміни назви, незручностей не буде. Якщо вони звикли ходити до свого закладу, туди й звертатимуться й надалі, кажуть у лікарні.

Лілія Стремецька, в.о. генерального директора КНП «Чернігівська міська лікарня №1»: «Я у Фейсбуці читаю коментарі наших хворих, мовляв, далеко їздити. Ніхто нікуди їздити не буде. Як тут було рентгенологічне відділення, як флюорографія і мамографія проводились, так вона й буде проводитись. Теж саме й лабораторне обстеження».

Натомість від об’єднання покращиться якість і з’явиться повний спектр надання медичних послуг в межах одного закладу. Це можна подивитися на прикладі дитячих міських поліклінік.

Ольга Мелець, заступниця начальника Управління охорони здоров’я: «Перший крок у нас було об’єднання дитячої поліклініки №1 і дитячої поліклініки №2. Вважаємо, що це дуже правильно було зроблено. Час покаже. Думаю, наші містяни з розумінням відразу ставилися до цього, а зараз побачать в цьому великий плюс. То і по міським лікарням цей процес, я думаю, теж буде тільки в позитиві».

Рішення мають затвердити на черговій сесії міської ради 28 січня.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: реорганізація, міська лікарня №1, міська лікарня №2, Ольга Малець, «Дитинець»

Добавить в: