• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Від 25 січня учні чернігівських шкіл повернуться за парти. Як організують навчальний процес?


Від 25 січня учні чернігівських шкіл повернуться за парти. Як організують навчальний процес?

За партами, але з викладенням деяких предметів дистанційно. Після завершення локдауну, попередньо від 25 січня, учні чернігівських шкіл мають повернутися до очного навчання за змішаною формою і відповідно зміненим графіком. Про це повідомили 19 січня на щотижневій розширеній нараді в муніципалітеті.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «У нас була значна кількість батьків невдоволена тим, що знижується якість навчання і немає кому займатися та контролювати дітей вдома. Зараз ми спробуємо повернутися до очної форми навчання всіма класами – з 1 по 11 клас. Подивимось по кількісним показникам, що буде у нас далі із захворюваністю».

За дорученням міського голови, розклад намагалися скласти так, щоб максимально змістити початок уроків для 5-11 класів із 8 години, і розвести таким чином потоки у громадському транспорті у періоди пікового навантаження, а це 7:30, 8:10, 8:20 ранку. Адже тролейбуси та автобуси, навіть з дотриманням усіх санітарних вимог, залишаються одним із місць із найвищим рівнем епіднебезпеки.

Василь Білогура, начальник Управління освіти: «Для тих людей, які користуються громадським транспортом, достатньо буде півгодини люфту для того, щоб добратися до навчального закладу. Тому там освітній процес змістили до 8:30, 8:40. Також окремі предмети, як ми говорили, виведено в формат дистанційного навчання. А саме, образотворче, музичне мистецтво, фізична культура, трудове навчання, інформатика, зарубіжна література, основи здоров’я».

Як зазначив Василь Білогура, індивідуальні графіки по кожному закладу і класу вже є у доступі на сайтах Управління освіти, міської ради та соцмережах, і з ним можна ознайомитися. Згідно з цим розкладом, початкові класи приходитимуть на навчання як і раніше – на 8:00 та 8:30, а середні і старша школа – пізніше, починаючи з 8:30, 8:40, 8:50 та 9:00 години, але не одночасно по всіх ЗНЗ.

Василь Білогура, начальник Управління освіти: «Кабінети 1-4 класів фактично не використовуються і не можуть бути використані учнями старших класів. Якщо говорити про інші кабінети, вони мають дезінфікуватися. Крім того, є предмети, де класи мають ділитися на підгрупи. Плюс є специфіка там, де вчитель викладає в різних класах, і не може одночасно викладати. Тобто в будь-якому випадку уроки мають бути розведені. Ці всі питання враховані».

Загалом же, що стосується січневого посилення карантинних обмежень на рівні держави, то це рішення, за словами Владислава Атрошенка, є непотрібним і недоцільним, бо відбувається, фактично, на фоні зниження захворюваності по всій країні. Зокрема, у Чернігові та області динаміка впродовж 3 тижнів є позитивною і порівняно стабільною. Від першої п’ятірки в рейтингах нині ми маємо показники нижчі, ніж в середньому по Україні.

Ольга Малець, заступниця начальника Управління охорони здоров’я: «Чернігівська область на сьогодні на 13 позиції. Раніше було і 4, і 6, і 11 місце, то сьогодні це 13 рангове місце по захворюваності. Показник по Україні 224,4 на 100 тисяч, показник по області – 202,2, показник по Чернігову – 207,5».

Як запевнила Ольга Малець, відмов щодо тестувань у закладах немає, а зменшення кількості лабораторних досліджень пов’язано зі зменшенням звернень людей із відповідними скаргами до лікарів. І якщо порівнювати дані 20 чисел грудня, де показники сягали 570 інфікованих на 100 тисяч населення, із сьогоднішніми, то різниця у рівні захворюваності у 2,2 рази.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ми мали тенденцію до зниження. Оголошення локдауну за цих обставин, я вважаю, абсурдним рішенням, яке не містить в собі достатніх обґрунтувань для того, щоб і країна, і громадяни, несли суттєві втрати».

Введення додаткових жорстких обмежень – це зупинка роботи тисяч підприємців, відсутність роботи у їхніх працівників та недонадходження до бюджетів усіх рівнів. За попередніми підрахунками Чернігів за 2 тижні локдауну втратить приблизно 40-50 мільйонів гривень. Натомість не виключене подальше погіршення епідситуації, наприклад, під час природного підйому захворюваності у лютому, коли ці заходи будуть більш потрібні.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Це ми робимо, як наїстися таблеток наперед, на всяк випадок, щоб потім не захворіти. Ці таблетки на всяк випадок не допомагають. Тому є така думка, звернутися до Кабінету Міністрів, щоб на майбутнє подібні рішення передати на місця».

Звернення до керівництва держави з проханням розглянути можливість передати ці повноваження муніципалітетам винесуть на найближчу сесію для розгляду депутатами міської ради. Коли міста зможуть самостійно визначати потребу та жорсткість обмежувальних заходів з урахуванням потужностей лікарень, це будуть більш зважені та правильні рішення, зазначив Владислав Атрошенко.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: навчання, захворюваність, нарада, «Дитинець»

Добавить в: