• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Попри сильний мороз містяни та містянки пірнали в ополонку на Водохреще


Попри сильний мороз містяни та містянки пірнали в ополонку на Водохреще

Близько опівдня 19 січня на термометрі мінус 17. На «Золотому березі» натовп людей, частина з них прийшли аби зануритися в ополонку. Для багатьох це традиційний процес саме на свято Водохреще. Ті, хто купаються кажуть, роблять це з різною метою.Ігор: «Для мене це емоційна встряска, в першу чергу. По суті кажучи, так як я сам по собі не віруючий, це для мене просто як атракціон. Словом, показати, на що я здатен сам по собі».

Ігор: «Закаляюсь. Было интересно попробовать. Ощущения интересные. Всем советую. Хожу каждый год – вот уже 4 года подряд. Нравится мне».

Карина: «Я вже пурнаю 6 років. Мороз цьому не завада. Пірнають не заради фото чи відео, щоб виставити в соцмережі, а задля очищення своїх гріхів».

На березі чергують «швидкі». Біля та навіть у воді – надзвичайники.

Галина Карпенко, головна інспекторка ЧМВ УДСНС в Чернігівській області: «Надзвичайники чергують задля безпечного занурення у воду, щоб у людини не було судоми або стало зле. Є ще такі люди, які хочуть зануритися, а на даний час цього зробити не можна, тому що у річці ще знаходиться крига. Товщина криги приблизно 10-15 см».

У Православній Церкві України кажуть, жодного церковного припису занурюватися в крижану воду цього дня не має. Як і те, що цей процес не змиває гріхи. Людей купатися не закликають, але і не осуджують тих, які такі зважилися.

Отець Роман (Кіник), настоятель храму св. Великомучениці Катерини ПЦУ: «Важливо розуміти суть цього свята і важливо розуміти відповідальність перед собою щодо свого тіла, щодо свого організму. Господь дає людині здоров’я, якщо людина не шанує свого здоров’я, то відповідно маємо певний результат. Тому, я б напевно рекомендував купатися підготовленим людям, які готувалися або роблять це вже не перший раз. І треба пам’ятати, що не саме занурення очищає нас, а наші думки про свято, наше розуміння суті самого свята».

Святкову службу 19 січня правлять і біля Десни.

Отець Роман (Кіник), настоятель храму св. Великомучениці Катерини ПЦУ: «Ми маємо за щастя, бо не кожне місто має таке щастя мати річку, яка тече через місто. Так, ми маємо таке щастя мати свій, будемо казати, чернігівський Йордан. Тому завершується благословення води і освячення води саме і на річці Йордані».

Надзвичайники цього дня виставили пости за пішохідним мостом. У місцях масових купань чергують не лише швидкі. Є місце, де погрітися. Великих наметів для обігріву чи харчування цього року не встановлювали у зв’язку з карантинними обмеженнями через пандемію COVID-19.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Водохреща, ополонка, свято, Отець Роман, рятувальники, «Дитинець»

Добавить в: