• Брухт ДальнобойСервис


Нові критерії приїзду «швидкої»

Стан пацієнта на зміну територіальній приналежності.

З 1 січня в Україні задіяли додаткові критерії виклику екстреної медичної допомоги. Зокрема, звернення на пульт диспетчера оперативної служби центру екстреної медичної допомоги розділили на 4 основні критерії та встановили відповідні нормативи прибуття.Ірина Походенко, завідувач Прилуцького відділення екстреної медичної допомоги: «Згідно постанови Кабінету Міністрів, є ділення викликів швидкої на критичні, екстрені, неекстренні та непрофільні. Щодо критичних викликів, то це виклики, які становлять пряму загрозу життю хворого на даний момент. Наприклад у хворого патологічний тип дихання, відсутність дихання, масивна кровотеча, ураження електричним струмом, ураження блискавкою. От, згідно постанови Кабміну, на такий виклик ми повинні доїхати протягом 10 хвилин з моменту поступлення виклику».

Допустиме перевищення зазначеного нормативу не більше ніж у 25% випадків. Дотриматися його в реаліях, принаймні Прилуцького району, за словами завідувача Прилуцького відділення екстреної медичної допомоги Ірини Походенко, буде вкрай складно.


Ірина Походенко, завідувач Прилуцького відділення екстреної медичної допомоги: «Враховуючи можливості автомобілів, ми можемо приїхати, але це тільки в села, які прилягають до міста Прилуки. Звісно до Сергіївки ми за 10 хвилин не доїдемо ніяк».

Далі, в залежності від складності стану пацієнта, екстрений – до 20 хвилин, неекстрений – рекомендації звернутися до лікаря, що надає первинну медичну допомогу, або до найближчого відділення екстреної медичної допомоги. Йдеться про випадки, коли відсутність нагальної медичної допомоги не призведе до критичного погіршення стану пацієнта. Проте, якщо бригада «швидкої» вільна, вона зможе приїхати до пацієнта на неекстренний виклик. При визначенні диспетчером центру непрофільного звернення, однозначно, звернення до сімейного лікаря.

Ірина Походенко, завідувач Прилуцького відділення екстреної медичної допомоги: «Для нашої роботи це не змінює практично нічого. Це змінює трошечки роботу оперативної диспетчерської. Це диспетчер повинен кожен виклик проаналізувати, віднести його до певної категорії, надіслати його нам, пояснити, якої категорії це виклик, тобто написати. Безпосередньо для працівників екстренки, коли приходить виклик на планшет, людина зразу читає і бачить привід до виклику. Зрозуміло, якщо там написано, ДТП, якась важка травма, кровотеча, то робиться все можливе для того, щоб бригада приїхала якнайшвидше».

Для адаптації у нових критеріях Міністерство охорони здоров’я надало службі 3 місяці перехідного періоду.

Сюжет: ТК «Прилуки»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: «швидка», Ірина Походенко, екстрена медична допомога, ТК «Прилуки»

Добавить в: