• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Засідання погоджувальної ради: які питання розглядатимуть депутати на найближчій сесії міськради?


Засідання погоджувальної ради: які питання розглядатимуть депутати на найближчій сесії міськради?

Сплата підприємцями земельного податку та звернення щодо тарифної політики на рівні держави. Серед 17 питань чергової 4-ї сесії міської ради 8-го скликання ці дві теми викликали найбільше обговорень на погоджувальній раді.Попри те, що більшість земельних позицій проєктів є технічними, на деяких із них Владислав Атрошенко все ж акцентував увагу.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «У депутатів є право або підтримувати ці питання, або не підтримувати. Це я прошу зрозуміти. Тобто ми йдемо по всім відповідним суб’єктам подання, за моделлю ринку «Шанхай», «Хімволокно» і інших підприємств. Там, де є несплата або ухиляння від сплати податків».

За його словами, нерідко великі підприємства вдаються до будь-яких способів. Зокрема, штучного поділу на численних ФОПів, аби уникнути обов’язкових зборів, серед яких і до місцевого бюджету. Водночас, позиція міста однозначна та незмінна, уся земля має реалізовуватися на конкурентних засадах і без корупційних ризиків. Відповідне і прохання до власників бізнесу, податки, у тому числі і за користування землею, потрібно сплачувати.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «У мене прохання до всіх кінцевих бенефіціарів, там де чернігівська земля оформлена на ФОПів, виходити на нормальний формат діалогу, на повагу до міста і сплату податків. Є площа, є нормативна оцінка землі, є відповідний напрямок використання, помножили тарифи на метри і отримали ціну».

Ще одне, не менш болюче питання, підвищення державою від січня тарифів на газ та електроенергію, проти чого люди вийшли на вулиці, і у Чернігові та по всій Україні відбулися мітинги. Зважаючи на нинішню ситуацію, а відтак об’єктивні претензії населення, муніципалітет зі свого боку складе звернення до Президента та Кабінету Міністрів щодо врегулювання ними проблем у цій сфері.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я, як міський голова, однозначно буду займати позицію людей. Так, дійсно є намагання певних політичних сил скористатися цим, але є на сьогоднішній день факт того, що політика субсидій держави зводиться до того, що субсидії оформлюють все менше кількість людей, а тарифи зростають все більше. А доходи населення не встигають доганяти збільшення цих тарифів. Такого не може бути».

Так, за приблизними підрахунками, платіжки за вище згадані послуги за місяць збільшилися в середньому на понад 500 гривень. На 14% підвищилась вартість природного газу і на 40% його доставка. Вперше за 3 роки здорожчала електроенергія для побутових споживачів і були скасовані пільгові ціни. Тобто зміни в тарифній політиці відбулися без врахування можливостей людей їх фінансово осилити.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Безумовно повинна бути ринкова політика в питанні ціноутворення. Але вона повинна бути збалансована, компенсуючими заходами з боку держави по відношенню соціально не забезпечених верств населення. Це треба робити на випередження – закладати компенсаторні кошти, звідки це буде компенсація, закладатися в бюджет. Треба планувати ці речі, а не робити так, як це робиться у нас на сьогоднішній день. Піднялась хвиля невдоволення людей, тоді тільки в ручному режимі щось взяли і опустили. Це просто смішно. Хіба це робота в сучасній європейській країні».

Тому міський голова попросив офіційно запросити на сесію представників керівництва області надати фактичні дані щодо субсидій за останні кілька років, аби порівняти спроможність населення сплачувати за тими чи іншими рахунками, та скласти зважене неполітичне звернення від усього міста.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «По цьому питанню ми напрацюємо звернення. Я закликаю всі політичні сили підтримати це звернення. Не популіське, а зважене і спокійне звернення на користь людей».

А також доручив опрацювати ще одне звернення до влади щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень самостійно запроваджувати обмежувальні заходи, зважаючи на епідситуацію. Адже такі дії, як січневий локдаун, що був введений без потреби на фоні зниження захворюваності, це надзвичайно болісні ліки для всіх рівнів бюджету, бізнесу та людей, які залишилися без зарплати, зазначив очільник Чернігова.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Основна суть його зводиться до того, щоб дати можливість місцевим органам влади застосовувати локдаунні заходи. Ми найближче до Києва, це одна з причин, і ми по кількісним показникам захворюваності були навіть і третіми в Україні, шостими, зараз одинадцяті. Але я бачу, що у нас статистика по зайнятим ліжкомісцям йде на зниження. Натомість ми вживаємо заходів локдауну. Для Чернігова ці два тижні це приблизно мінус 40-50 мільйонів гривень».

Крім того, серед важливих питань наступної сесії, звернення щодо правомірності судових рішень, пов’язаних з приватною клінікою гемодіалізу, яка вимагає відшкодування коштів за послуги надані містянам без правових механізмів. А також внесення змін до галузевих програм та реорганізації міської лікарні №1, що не вплине на надання послуг, але оптимізує адміністративний відділ.

Пленарне засідання, на якому мають розглянути усі ці питання, відбудеться 28 січня о 9-й годині у великому залі міської ради. Переглянути його можна онлайн на сайті муніципалітету.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: погоджувальна рада, міськрада, Владислав Атрошенко, «Дитинець»

Добавить в: