• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чи «змиває гріхи» купання в ополонці на Водохреща?


Чи «змиває гріхи» купання в ополонці на Водохреща?

Чи треба пірнати в ополонку 19 січня – в церковне свято Богоявлення Господнього, аби змити гріхи? Православна Церква України оприлюднила роз’яснення до вірян.Отець Роман (Кіник), настоятель храму св. Великомучениці Катерини ПЦУ: «Не можна сказати: не радиться і не рекомендується. Є певні роз’яснення, які говорять, що саме занурення у воду не несе ніякої духовної користі, і воно по великій мірі не передає суті самого свята. Тому що саме в цей час освячується водна природа, Христос, входячи в воду, освячує ці води. І ми, споживаючи цю воду, наповнюємось духом святим. Але в жодній мірі ця вода не обмиває нас від наших гріхів. Тому що суть гріха є нас самих, це внутрішня проблема. Тому тільки покаянням, молитвою можна змити гріхи, але аж ніяк водою освяченою на богоявлення».

У церкві кажуть, головне не перетворювати таке купання на якийсь магічний ритуал, привід до пияцтва, гордості чи осудження ближнього. Наприклад того, хто таки вирішив пірнути в ополонку, аби випробувати своє тіло. До того ж, наголошують у ПЦУ, українські етнографи не фіксували в минулих століттях масових хрещенських купань. Цей ритуал став популярним останніми роками.

Занурення в крижану воду без підготовки некорисне. І може дати значні ускладнення для здоров’я, кажуть медики.

Інна Сорокіна, заступниця генерального директорка з поліклінічної роботи міської лікарні №2: «Взагалі, без підготовки занурюватися в крижану воду це негарно. Людина повинна робити ці вправи регулярно, щоб свій організм якось підготувати. По-друге, не так рідко бувають випадки зупинки серцевої діяльності під час такого температурного перепаду».


Медики нагадують, скупчення людей, навіть у мороз, в період пандемії «ковіду» може слугувати швидкому його поширенню.

Інна Сорокіна, заступниця генерального директорка з поліклінічної роботи міської лікарні №2: «Зараз в період карантинних заходів і локдауну ми взагалі проти скупчення людей. І навіть на свіжому повітрі. Всі знають, що коронавірусна інфекція досить стійка до низьких температур. Тому не можна так казати: «А, це мороз, нічого страшного не буде».

Особливо не рекомендують занурюватися в крижану воду тим, хто перехворів на «ковід», адже хвороба не вивчена досконало. Як і те, скільки організм відновлюється. Відомо, що в людей порушується терморегуляція, є ускладнення для центральної нервової системи і ослаблений імунітет.

Інна Сорокіна, заступниця генерального директорка з поліклінічної роботи міської лікарні №2: «Людина повинна берегтися. Берегтися від стресових ситуацій. Тим більше температурних, тим більше крижаної води. Тому, як зреагує і яким поштовхом це може бути для імунної системи, яка і так вражена, ми не можемо бути впевнені. Тому, я думаю, слід обмежитись ранковим умиванням, душем з теплою водою, - і цього буде достатньо. Головне, що людина робить і як вона відноситься до оточуючих».

У церкві нагадують, що дуже важливо розуміти суть християнського свята і не плутати його з модою, традиціями, народними віруваннями. Тим більше, із забобонами чи марновірством.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Водохреща, ополонка, Інна Сорокіна, «Дитинець»

Добавить в: