• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові реставрують двосторонню ікону, що є символом однієї з громад області


У Чернігові реставрують двосторонню ікону, що є символом однієї з громад області

На реставрацію до Чернігівського обласного художнього музею потрапила двостороння ікона, що зображує Покрову та Святу Трійцю. Ця ікона є символом і незмінним атрибутом однієї з церковних громад Чернігівщини – Пакульської.«Це десь ікона кінця ХІХ – початку ХХ століття. Тобто вона не настільки стара, наскільки цінна для парафіян села Пакуль тим, що це була одна з перших ікон у церкві. Вона для них дорога, як символ їхньої громади церковної», – Юрій Ткач, директор Чернігівського обласного художнього музею ім. Г. Ґалаґана.

Влітку минулого року, коли село Пакуль, зокрема Свято-Троїцьку церкву, відвідали представники музею, місцеві жителі звернулися до них по допомогу в реставрації своєї найстарішої ікони, написаної олійною фарбою на дерев’яних дошках.

«Ікона в аварійному стані – тріщини основи по клейовому шву, втрати фрагментів основи, втрата шару фарби. Крім того, ікона дуже суттєво переписана, поновлювалася», – Ігор Шаполов, художник- реставратор.

Тепер це зображення святих чекає довготривалий, приблизно піврічний реставраційний процес. Склеюватимуть основу, доповнюватимуть втрачені фрагменти, відновлять фарбу, підводитимуть реставраційний ґрунт, зроблять розчищення та дезінфекцію. І потім ікона повернеться в рідний Пакуль, орієнтовною датою може бути свято Трійці в червні цього року.

Сюжет: Cheline TV

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: двостороння ікона, реставрація, художній музей, Cheline TV

Добавить в: