• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » МОЗ має визначити дату початку вакцинації, а школи - розробити розклад зі зміщеним часом занять


МОЗ має визначити дату початку вакцинації, а школи - розробити розклад зі зміщеним часом занять

З розробленими планами вакцинації, але без відомостей про терміни поставки і точну кількість препаратів. Під час щотижневої розширеної наради в муніципалітеті міський голова Владислав Атрошенко порушив питання перспективи імунізації від COVID-19, що є компетенцією держави. Адже у розвинених країнах та ЄС вакцинація першочергових категорій стартувала. І подекуди від коронавірусної інфекції щеплено вже 15% населення.Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «В Ізраїлі вакциновано 1,5 мільйона людей із 9. Тобто держава в цьому напрямку чітко працює. З новин дізнався, що вакцинований прем’єр-міністр. У нього друга вакцинація. Він сказав, що місяць-два у них залишилось до повної вакцинації. Я питаю, чи є у нас якісь дати, чи повідомлено кількісні показники, початок, коли буде вакцинація, категорії, чи вже почався обдзвін людей?»

Ольга Малець, заступниця начальника Управління охорони здоров’я: «На жаль, ми залежимо від того, скільки вакцини буде заходити в Україну».

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «А скільки її вже зайшло?»

Ольга Малець, заступниця начальника Управління охорони здоров’я: «Не скільки не зайшло. І точно, коли вона зайде, ніхто про це нічого не говорить».

Як повідомила керівниця профільного управління, за офіційною інформацією МОЗ, в рамках програми глобального доступу до препаратів від «ковіду» COVAX Україна має безкоштовно про вакцинувати 20% людей. А також закупити вакцину окремо від цієї ініціативи.

Ольга Малець, заступниця начальника Управління охорони здоров’я: «Заключений договір щодо постачання вакцини через механізм COVAX. Це 8 мільйонів доз. Потім інформація є така, що буде збільшено по механізму COVAX до 60 мільйонів доз. Крім того, за кошти державного бюджету буде закуплено ще 20 мільйонів доз. Щодо того, яка це буде вакцина, немає ніякої офіційної інформації».

Крім того, по Україні визначено цільові групи, які насамперед будуть щеплювати. І розроблено дорожню карту з описаними кроками підготовки та власне механізму вакцинації, яку для цих категорій мають провести за два роки. На що міський голова зауважив, що за наявності відповідних договорів і планів, має бути й інша і більш конкретна інформація, за якою варто звернутися до Міністерства охорони здоров’я.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «У нас є профільне міністерство. Будь ласка, зверніться за чіткою інформацією щодо кількісних показників вакцинування і термінів. Очевидно, що є у них якісь заключені контракти. Це ж не просто розмови. Не може такого бути, що немає інформації. Значить, хай краще працює міністерство, яке за це відповідає».

А також зазначив, що це питання важливе, як для інформування населення та організації роботи медзакладів, так і для ухвалення адекватних логічних рішень на рівні міст і держави. Чого не було, до прикладу, із запровадженням зимового локдауну на фоні спаду захворюваності, що принесе мільярди збитків держбюджету, зупинку бізнесу та невиплачені заробітні плати тисячам людей.

Так, за показниками інфікування на 100 тисяч населення за 14 днів наша область перемістилася із 4 на 11 позицію. Власне у Чернігові загальна кількість виявлених випадків зменшилася майже вдвічі, і за 3 тижні маємо такі дані.

Ольга Малець, заступниця начальника Управління охорони здоров’я: «На 11 січня показник по місту Чернігову менший, ніж показник в середньому по Україні і в середньому по області. Це вперше за увесь період наш показник вийшов на такий рівень».

Позитивною є і динаміка заповненості ліжок – менше 200 осіб, а це 40-42% від усіх ліжкомісць. Кисневої підтримки стабільно потребує майже 80 пацієнтів.

Ольга Малець, заступниця начальника Управління охорони здоров’я: «Зробимо такий висновок, що протягом останніх 3 тижнів, ситуація залишається стабільною».

Обговорюючи епідситуацію не оминули і питання освіти. Від цього тижня, згідно з постановою Кабміну, усі школи Чернігова відновили навчання з використанням дистанційних технологій. Після локдауну – від 25 січня – його планують продовжити за змішаною формою, якщо державою не буде передбачено іншої форми освітнього процесу.

З цього приводу Владислав Атрошенко дав доручення керівникові відповідного управління до наступної наради розробити остаточний змінений розклад, який для 5-11 класів має бути зміщений по часу.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Навчання повинні починатися не раніше 9-ї – з 9 по 10, як ви визначитеся. Це повинно бути опрацьовано по кожному навчальному закладу і по кожному класу. І перелік предметів, які будуть викладатися дистанційно, також повинні бути чітко вказані. Але задача повинна вирішитися однозначно щодо транспорту, щоб ми не створювали транспортний колапс, і транспорт не став точкою небезпеки щодо передачі захворювання. Щоб це не було все на 8-му годину».

Інакше, за словами очільника Чернігова, безпечно розвести людей і дітей зранку не буде можливості. Так як середня та старші школи це плюс 18 тисяч осіб у години пік зранку, а у громадському транспорті діють обмеження по кількості пасажирів.

Як зазначив Василь Білогура, відповідний графік кожна школа вже опрацьовує.

Василь Білогура, начальник Управління освіти: «Не буде одночасного початку в усіх закладах, до прикладу, 5-11 класи на 9 годину. Все буде індивідуально по кожному закладу, в залежності від наявності кабінетів і як можна організувати. Але воно буде зміщено з 8-ї години обов’язково».

Водночас для початкових класів старт занять не зміниться. Так, у місті сподіваються, вдасться мінімізувати ризики за збільшення навантаження, дотримуючись при цьому карантинних вимог.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: COVID-19, вакцинація, МОЗ, Владислав Атрошенко, Ольга Малець, нарада, «Дитинець»

Добавить в: