• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Всесвітній день «дякую» – слова, яке зміцнює здоров’я і робить щасливішими. А як часто дякуєте ви?


Всесвітній день «дякую» – слова, яке зміцнює здоров’я і робить щасливішими. А як часто дякуєте ви?

Ілона Гусєва, психологиня: «Сказати «Дякую», це найменше, що ми можемо зробити. Але це дуже мощний інструмент».

Так прості слова, як наприклад «дякую» та «спасибі», які ми навіть не задумуючись кажемо щодня у десятках буденних моментів, є основою для комунікацій і невід’ємної складової людського щастя.На думку фахівців, вони можуть покращити взаєморозуміння між людьми, підвищити настрій і знизити рівень стресу, а також стати своєрідними усними обіймами чи поглажуванням.

Ілона Гусєва, психологиня: «За свій практичний досвід, та взагалі життєвий досвід, я не знаю жодної людини, жодної дитини, яка б не відреагувала на слово «дякую». Я маю на увазі, позитивно».

В середньому людина використовує ці слова 30-40 разів на день, за послугу, інформацію, допомогу чи просто в елементарних побутових ситуаціях. Однак, як зазначає психологиня, є й такі, кому їх вимовити, як і відчути власне вдячність, вкрай складно. Надто – самому собі.

Ілона Гусєва, психологиня: «Ми взагалі не вміємо дякувати собі за те, що ми зробили щось гарне. А слова вдячності собі, підвищують нашу самооцінку, вони підвищують любов до себе. А це в свою чергу автоматично, знову ж таки, робить нас щасливішими. А ми, будучи щасливішими, даруємо цю енергетику іншим людям».

Науково доведено, що сам вираз однаково сказаний чи почутий, викликає вироблення гормонів окситоцину та дофаміну, що позитивно впливають на емоційний стан і відчуття задоволення. Відтак, це корисно і для здоров’я. Тому у Всесвітній День дякую психологиня радить тренуватися його використовувати щиро і якомога частіше, навіть у найскладніших життєвих обставинах.

Ілона Гусєва, психологиня: «Коли до нас приходять з певними проблемами. Наприклад, розходиться чоловік з дружиною. Ви ж розумієте, які емоції вирують в цей час. А ми спроваджуємо людей на те, щоб вони один одному сказали дякую за те гарне, що було в їхньому житті. І по справді, це робить нас спокійнішими, робить нас сильнішими».

Аби всесвіт дав вам те, чого прагнете, треба це віддавати, кажуть фахівці. Тож варто навчитися не боятися і не соромитися дякувати оточуючим, світові і власне собі.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Ілона Гусєва, дякую, психолог, «Дитинець»

Добавить в: