• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігівець шиє взуття епохи вікінгів за технологією X століття


реклама

Чернігівець шиє взуття епохи вікінгів за технологією X століття

 

Взуття епохи Вікінгів за технологією X століття шиє чернігівець Олег Ярошенко. Він моделює взуття для історичних реконструкцій. Його шкари, а саме так називається взуття, замовляють реконструктори з України та з-за кордону.Він прикладає лекало, ставить мітки і вирізає викрійку для майбутньої пари взуття.

Це заготівка майбутніх шкар. Її зшивають внутрішнім швом, намащеною воском ниткою і за допомогою двох голок одночасно.

«Вона доволі таки ворсиста нитка і щоб вона не перетиралася під час роботи беремо шматочок воску і вощимо. Нею набагато легше шити, а по-друге під час використання віск запобігає швидкому промоканню взуття», – розповідає Олег Ярошенко.

Взуття епохи Вікінгів він шиє для історичних реконструкцій. Першою моделлю для пошиву взуття стала дружина Олега – Ольга.


А це та сама перша пара шкар, яка доповнила жіночий образ епохи Вікінгів.

«Він постійно бігав до мене. «Примір. Примір», – після кожного шовчику. Як воно там вийшло і чи нормально воно сидить по нозі. І я була для нього не те, щоб консультантом, а порадником. Бо я одразу в живу могла сказати, де воно натирає або де не так прилягає», – згадує дружина Олега.

Він шуткує: «Завжди на фестивалях вона виглядає гарніше ніж я».

Професійно шиє взуття для історичних реконструкція Олег – рік. За цей час пошив 30 пар взуття.

Мріє пошити шкари з візерунками з різних частин шкіри. А це, каже, робота складна і копітка. Їх також, каже, спершу пошиє для дружини Ольги.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олег Ярошенко, взуття, епоха вікінгів, історична реконструкція, UA: Чернігів

Добавить в: