• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як чернігівським підприємцям отримати допомогу від держави


реклама

Як чернігівським підприємцям отримати допомогу від держави

 

Юлія Дарницька у малому бізнесі понад рік. Нині під час пандемії їй, як і багатьом підприємцям, не легко триматися на плаву. Минулого тижня жінка дізналася про те, що вона може отримати соціальну допомогу від держави.

9 грудня Уряд ухвалив рішення підтримати ініціативу Президента України про виплату одноразової матеріальної допомоги в розмірі 8 тисяч гривень роботодавцям, які можуть втратити дохід через карантин в період з 8 по 24 січня 2021 року.За цією матеріальною одноразовою допомогою підприємці можуть звертатися не в центри зайнятості, а через електронний державний веб-портал електронних послуг. І це ФОПи, які підпадають під перелік основних видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються обмежувальні заходи. Це стосується роздрібної торгівлі, організації видів відпочинку, ресторанів, театральної та концертної діяльності й іншого. Розповіла про директор Чернігівського міського центру зайнятості Світлана Серб.

Світлана Серб, директорка Чернігівського міського центру зайнятості: «За цією допомогою застраховані особи звертаються самі безпосередньо через електронний державний веб-портал електронних послуг. Заповнюють відповідну заяву. І вони через Пенсійний фонд отримають цю виплату».

Для того, аби отримати виплати від держави, потрібно підприємцям зареєструвати свої дані в період з 14 до 21 грудня.

Юлія Дарницька розповідає, що сьогодні декілька разів намагалася зайти на портал, але усі спроби були невдалими.


Великі ж підприємства й юридичні особи можуть звертатися за допомогою до служби зайнятості в наданні одноразової матеріальної допомоги також до 21 грудня, роз’яснює новацію Світлана Серб.

Світлана Серб, директорка Чернігівського міського центру зайнятості: «До суб’єктів господарювання, на яких поширюється саме цей порядок, відносяться юридичні особи, які використовують найману працю працівників і основний вид економічної діяльності яких не відноситься до переліку основних видів економічної діяльності, на які діють обмеження».

За словами Світлани Серб, такі роботодавці можуть звертатися до Центру зайнятості у разі, якщо вони приймають рішення не працювати в період додаткових обмежувальних заходів з 8 по 24 січня.

Світлана Серб, директорка Чернігівського міського центру зайнятості: «За виплатою цієї одноразової матеріальної допомоги роботодавець повинен звернутися до Центру зайнятості до 21 грудня включно. Матеріальна допомога буде надаватися за період так званого локдауну з 8 по 24 січня, тобто виплата цієї допомоги буде здійснюватися наперед».

Але поки що до Чернігівського міського центру зайнятості роботодавці не зверталися. Багато хто не планує це робити, а деякі ще не визначилися, пояснює ситуацію директорка.

А поки великі підприємства в роздумах, скористатися допомогою від держави чи ні, малі підприємці діють і сподіваються на краще.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Світлана Серб, матеріальна допомога, підприємці, Центр зайнятості, «Новий Чернігів»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект