У Чернігові з'явилось безкоштовне таксі для онкопацієнтів
У Чернігові запрацювало безкоштовне таксі для онкопацієнтів. Проєкт реалізувала фундація «Варто жити». Про це розповіла співзасновниця фундації Олеся Корженевська. Як працює безкоштовне таксі для онкопацієнтів, дивіться у сюжеті.
Це Ольга, їй 22. Про свій діагноз – саркому, дізналася 3 роки тому. Позаду хімія. Зараз курс променевої терапії.
Ольга Зеленська, жителька Чернігова: «Буває запаморочення, інколи нудота, буває просто слабкість».
Ольга їде на 10-й сеанс з 20. Послугою безкоштовного таксі користується вперше.
Ольга Зеленська, жителька Чернігова: «Це швидко, тобто жодних зупинок, зайвих людей. Оскільки в усіх онкохворих взагалі послаблений імунітет, то для нас це захист здоров’я».
Світлана Романенко, лікарка відділення променевої терапії Чернігівського медичного центру сучасної онкології: «Хвороба на «ковід» - це прогрес у захворюванні основного діагнозу онкохворих. Тому що проведення променевої терапії мають свої показання і протипоказання. Ми може проводити такі лікування під час захворювання, поки хворий не вилікується».
Проєкт колл-центру для онкопацієнтів реалізувала фундація «Варто жити».
Олеся Корженевська, співзасновниця фундації «Варто жити»: «Онкопацієнт – це людина, мало того, що вона має нульовий імунітет, вона ще й витрачає, ну дуже багато грошей на лікування і для них це буде супердопомога».
Безкоштовним таксі хворі можуть користуватися в необмеженій кількості. Поки у фундації не закінчаться поїздки надані партнерами. Такий проєкт дії у 19 містах України.
На початку роботи колл-центру, 11 листопада, поїздок було 10 тисяч. За 19 днів використали близько тисячі.
Олеся Корженевська, співзасновниця фундації «Варто жити»: «Оператор-волонтер на лінії замовляє машину самостійно до того місця, яке ми знаємо, це лікарня, ми точно знаємо адресу, і назад».
Аби уникнути шахрайства волонтери колл-центру також фіксують ім’я і діагноз майбутнього пасажира. А для замовлення третьої поїздки просять надіслати фото документів, які підтверджують надану інформацію.
«Фотографію паспорта і фотографію документа з лікарні, який підтверджує ваш діагноз і прізвище, щоб ми побачили, що ви насправді пацієнт, який потребує нашої допомоги».
Станом на 30 листопада у Чернігові замовили 20 поїздок.
Gorod.cn.ua за матеріалами сюжету UA: Чернігів
Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш
Telegram.