• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як пройшла чорна п’ятниця у Чернігові


Як пройшла чорна п’ятниця у Чернігові

Чорна п’ятниця – традиційний осінній розпродаж, який цього разу вирішили розтягнути більше, ніж на тиждень. Бійки в чергах, купа людей, знижки практично на всі товари, покупці, які змітають все з прилавків, - так зазвичай виглядала чорна п’ятниця в Америці. Українці ж завжди відносилися до цієї події спокійніше, а особливо зараз, коли в країні карантин.Наталія Лазаренко, психологиня, арт-терапевт:
«Чорна п’ятниця, мені здається, що це такий емоційний шопінг, коли ми витрачаємо більше, ніж плануємо, більше, ніж потребуємо. Через нашу ментальність виходить так, що у нас немає таких знижок, як за кордоном, тобто дійсно 70% на якісь речі. Дуже часто буває так, що відкриваєш цінник, а там завищена ціна, а з цієї ціни віднято 70%. Але ж це не є та чорна п’ятниця в тому розумінні, в якому вона є, приміром, в Америці».

Більшість чернігівців збігається на думці, що це одна з психологічних маніпуляцій, які використовують магазини для привертання уваги клієнтів.

Катя, чернігівка: «Лично я нейтрально отношусь к этому дню. Потому что на сайтах есть акции в любые другие дни. И на черную пятницу чего-то такого необычного я не замечаю, особенно в нашем городе. Не могу сказать, что я ничего не покупаю».

Єгор, чернігівець: «Она может купить и не только на черную пятницу, а и в любую пятницу. Поэтому у нее каждый день черная пятница».

Іван, чернігівець: «Мне кажется, что скидки в большинства магазинов не настоящие. Это просто реклама, которая привлекает внимание, и все».

Олег, чернігівець: «Это все ерунда. Они просто завышают цены, а потом продают дешевле, да и все».

Тетяна, чернігівка: «Это для меня не столь существенно. Если мне не позволяют финансы и надо за что-то другое заплатить, то я тогда не пойду».

Жанна, чернігівка: «В черную пятницу я верю – есть скидки на некоторые продукты, на некоторые товары. То в основном, я считаю, цены завышают».

Сергій, чернігівець: «Говорят, что день черной пятницы должен быть. А целая неделя, это вообще прекрасно. Потому что сейчас финансовая сторона людей не на том уровне, на котором хотелось бы. Думаю, черная пятница – это в некоторой степени спасительный вариант для многих».

Для того, щоб переконатися, що товар і справді став дешевим, варто спостерігати за ціною хоча б місяць. Подивитись, чи немає під цінником зі знижкою інших ярликів. Психологи радять перед виходом до магазинів заздалегідь скласти список покупок та опиратися на холодний розум, а не емоційний стан.

Наталія Лазаренко, психологиня, арт-терапевт:
«Буває, так стається, що люди накуповують багато товарів. Багато з жінок люблять одяг, хтось до цього більш раціонально відноситься. Але ця емоція – задоволення, триває близько 7 хвилин. Потім ми повертаємось додому, перераховуємо гроші, і виявляється, що грошей не вистачає».

Карантинні заходи вплинули на кількість покупців в магазинах в усьому світі. Та практично всі продавці закликають купувати речі онлайн.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: чорна п’ятниця, опитування, «Новий Чернігів»

Добавить в: