• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » З 25 листопада за непристебнуті ремені в таксі або відсутність світловідбиваючих елементів – штраф


З 25 листопада за непристебнуті ремені в таксі або відсутність світловідбиваючих елементів – штраф

Микола працює у таксі сам на себе заради підробітку вже 5 років. Каже, для нього на далекі подорожі пристібатися в авто – це правило номер один, по місту ж – рідше. І останнім часом пасажирів, які користуються ременем, або ж нормально реагують на прохання скористатися ними, все більше.Інший же водій, що працює у службі таксі, попросив не називати імені і змінити голос. За його словами, іноземці щойно сідають в автівку шукають паски, українці ж – далеко не завжди.

Якщо раніше використання ременів безпеки, зокрема, у таксі було радше рекомендацією, то нині є зобов’язанням. Від 25 листопада водії та всі пасажири таксі, а також інструктори практичного водіння і у населених пунктах, і поза ними, мають їхати лише пристебнутими. Відповідні зміни до правил дорожнього руху, за невиконання яких передбачена і відповідальність, у листопаді вніс Кабінет Міністрів.

Віталій Копистко, прес-офіцер Управління патрульної поліції Чернігівської області: «Роботу ми вибудовуємо так, що в першу чергу це буде превенція, роз’яснення та попередження. Але спекулювати на цьому не потрібно. І звичайно, порушники будуть притягуватися до адміністративної відповідальності. Можливо комусь здасться, що штраф в 51 гривню це невелике покарання, але тим не менш це є правопорушення, на яке поліції потрібно буде реагувати».

За словами поліцейського, зупинити автомобіль патрульні можуть за будь-яке порушення правил дорожнього руху. Серед яких тепер і не використання пасків у таксі. Тому водії або перевізники мають забезпечити ними свої автомобілі.

Ремені можливо і не гарантують 100% безпеки, проте значно зменшують ризики травмуватися або загинути у ДТП.


Серед інших нововведень, що прописані як обов’язкові, це наявність у пішоходів світлоповертальних елементів на зовнішньому одязі у темну пору доби, або за умов недостатньої видимості.

Віталій Копистко, прес-офіцер Управління патрульної поліції Чернігівської області: «Основна увага для пішоходів, які рухаються узбіччям автомобільних доріг. Але так само і в населених пунктах, тому що є малоосвітлені вулиці, є неосвітлені вулиці. У мене є кілька прикладів. Ось це гнучкий браслет, який можна одягнути, як на руку, так і на ногу. Наліпки».

Або ж нарукавники, жилети чи навіть смужки на одязі, краще з кількох сторін. Так водій зможе побачити людину вже за 130-150 метрів.

Віталій Копистко, прес-офіцер Управління патрульної поліції Чернігівської області: «В принципі це не є зовсім чимось новим. Пункт правил 4.4 існує давно в правилах дорожнього руху, але раніше це була рекомендація. Так і було написано: за можливості мати. Зараз пішохід повинен мати. Тому змінилося тільки «з рекомендації» на «обов’язковість».

Про важливість світло відбиваючих елементів, і насамперед уважності пішоходів на дорозі, кажуть і самі водії.

Нагадаємо, нові правила, що мають убезпечити водіїв, пішоходів і пасажирів, уже набули чинності. Із 25 листопада за їх невиконання фактично можуть оштрафувати.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: ПДР, пішоходи, ремінь безпеки, авто, безпека, штраф, «Дитинець»

Добавить в: