• Брухт ДальнобойСервис


Пам’ятаємо жертв Голодомору

27 листопада стало у Чернігові Днем пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років. Зазвичай ця дата припадає на 4-ту суботу листопада, але через введений в Україні карантин вихідного дня, меморіальні заходи перенесли на п’ятницю.Голодомор визнаний у 17 країнах світу геноцидом вартував життя мільйонам українцям. Неврожай в купі з неможливими планами хлібозаготівель та системою натуральних штрафів, тобто конфіскації всього їстівного, призвели до катастрофічних жертв серед населення, здебільшого сільського. А відсутність у селян документів, майже унеможливило підрахунок точної кількості вбитих голодом.

Сергій Бутко, представник українського інституту Національної пам’яті: «В Чернігівській області, яка була на 17 районів більше, зараз вони в Сумській області, загинуло 362700 людей. Якщо брати в сучасних межах нашої Чернігівської області, то загинуло десь 260-270 тисяч людей, точніше ми, на жаль, порахувати не можемо».


Пам’ятні заходи у Чернігові традиційно провели на майданчику біля П’ятницької церкви. Зібралося кілька десятків містян. Вони також долучилися до хвилини мовчання. Хоча загальнонаціональна акція все ж запланована на суботу.

Олександр Ломако, секретар Чернігівської міської ради: «Історія має вчити. Цей урок для нас говорить, по-перше, що ми повинні цінувати свою державність. Адже, правильно було сказано, що відсутність свободи стало головною причиною того, що ці злочини, ці масові вбивства, цинічні масові вбивства стали можливими».

Варто нагадати, що в день пам’яті жертв Голодоморів існує традиція ставити на вікна запалені свічки, на згадку про тих, хто не пережив цей геноцид.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Голодомор, геноцид, «Новий Чернігів»

Добавить в: