• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як у «Чернігівській політехніці» проходили вибори ректора


реклама

Як у «Чернігівській політехніці» проходили вибори ректора

Зі списками виборців, закритими кабінками та одним кандидатом у бюлетені. Так, в активній залі «Чернігівської політехніки» відбуваються вибори ректора університету.

Після призначення попереднього очільника вишу Сергія Шкарлета на посаду т.в.о. міністра освіти України від червня обов’язки керівника виконував перший проректор Олег Новомлинець. Він і є імовірним претендентом на вакантну посаду.Андрій Єрошенко, голова організаційного комітету щодо виборів ректора НУ «Чернігівська політехніка»: «Протягом певного періоду всі бажаючі мали можливість подати свою кандидатуру. 5 листопада цей процес закінчився і наразі ми маємо лише одного кандидата. Всі інші не виявили бажання приймати участь у виборах».

Цього дня спостерігає за процесом голосування і представник профільного міністерства. Каже, право подаватися на конкурс не обмежував ніхто. Водночас, нормативними документами не передбачено не проведення виборів у разі висунення лише одного кандидата.

В’ячеслав Шиманський, заступник директора Департаменту кадрового забезпечення Міністерства освіти і науки України: «Колектив визначається, колектив має право або підтримати, або не підтримати цього кандидата. А Міністерство укладає контракт з особою, яка набрала більше 50% голосів виборців. Тобто впливу Міністерства на думку колективу немає».

Самого ж Олега Новомлинця, претендента на посаду ректора, ми не застали на роботі. В університеті він із 2003 року. Пройшов шлях від систем та кафедри зварювального виробництва до першого проректора. На цьому місці професор пропрацював 5 років. І в закладі, і в Міністерстві його оцінюють як хорошого керівника.

Андрій Єрошенко, голова організаційного комітету щодо виборів ректора НУ «Чернігівська політехніка»: «Ми Олега Олександровича добре знаємо. Після того, як він закінчив аспірантуру, практично все життя тут працює. Хоч він ще молода особа, але… мені немає чого поганого сказати щодо Олега Олександровича».


В’ячеслав Шиманський, заступник директора Департаменту кадрового забезпечення Міністерства освіти і науки України: «Кандидат, який приймає участь у цих виборах, достатньо серйозно себе зарекомендував і на посаді першого проректора, і на посаді тимчасово виконуючого обов’язки ректора. Я думаю, тут є спадковість в діяльності керівників. Думаю, колектив вибере достойну кандидатуру».

Зробити свій вибір «за» чи «проти» запропонованого кандидата можуть усі науково-педагогічні працівники університету, представники від непедагогічних співробітників та студентства, за яких попередньо також голосували. Загалом – це 529 осіб.

Сергій Іванець, голова виборчої комісії виборів ректора НУ «Чернігівська політехніка»: «О 9-й годині ранку ми відкрили нашу дільницю. І о 15-й ми її закриємо. Після того, як ми закриємо нашу дільницю, проведемо підрахунок голосів. І сьогодні десь близько 16-ї вивісимо на сайт протокол підрахунку голосів, і дізнаємось, хто буде наступним ректором».

Весь виборчий процес, включно із підрахунком голосів, фіксується на відео і транслюється на сайті університету. Так як волевиявлення відбувається в умовах всеукраїнського карантину, а в самому закладі навчаються за змішаною формою, для викладачів організували підвіз та розробили графік голосування, аби не було скупчення людей.

Сергій Іванець, голова виборчої комісії виборів ректора НУ «Чернігівська політехніка»: «Для того, щоб якимось чином зберігати і соціальну дистанцію, і виконувати всі вимоги, ми розділили входи в актову залу, нанесли розмітку на підлогу, розставили на столи дезінфектори, також ми робимо дезінфекцію в приміщенні».

Станом на 16-ту годину 25 листопада результати вже були відомі. Як повідомили в комісії, явка цього дня була понад 92%, проголосувало 491 людина. Із заповнених бюлетенів недійсних 3, проти – 6, за – 482. Зауважень від спостерігачів не надходило.

Відтак, єдиний кандидат на посаду ректора Олег Новомлинець здобув перемогу з підтримкою 98% виборців. Впродовж найближчого місяця МОН має укласти з ним 5-річний контракт.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Олег Новомлинець, ректор, вибори, Чернігівська політехніка, «Дитинець»

Добавить в: