• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Помаранчевим кольором підсвітили будівлю облдержадміністрації


Помаранчевим кольором підсвітили будівлю облдержадміністрації

Помаранчеві кульки в небо

Близько 20 чернігівок та чернігівців стали учасниками акції «Розірви коло». В Україні стартувала Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». І наше місто саме таким флешмобом заявляє про цю проблему, і розпочинає інформаційну кампанію.Лариса Борисенко, працівниця Управління дотримання прав людини ГУНП: «Домашнє насильство значно ближче, ніж ми можемо про це навіть уявити. Головне – не боятись про це заявити».

Статистика викликів на лінію «102» стосовно домашнього насильства в Чернігівській області перевищує позначку у 3600 дзвінків за 10 місяців поточного року.

Олексій Дяговець, начальник Управління превентивної діяльності ГУНП: «За фактами домашнього насильства поліцейські Чернігівщини нині розслідують 248 кримінальних проваджень. Склали 1947 адміністративних матеріалів і винесли 712 тимчасових заборонних приписів. Тимчасові заборонні приписи виносяться людям, які вчиняли сімейне насильство, задля того, щоб обмежити їх доступ до території».

У Чернігові за цей же період патрульні виїздили 1729 разів. У результаті чого відкрито 158 кримінальний проваджень, складено 301 адмінпротокол і 269 приписів.

Страждають від тиранії переважно жінки, але не оминає насильство чоловіків, а особливо дітей.

Аліна Чемерис, начальниця відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в області: «У нас вже більше року діє мобільна група «Поліна», куди входять і дільничні офіцери, і патрульні поліцейські, які спільними зусиллями систематично виїжджають на виклики».

Найшвидший варіант припинити насильство, особливо із застосуванням фізичної сили по відношенню до себе, це зателефонувати на лінію «102». Саме патрульні можуть не тільки зупинити кривдника, а й надати всі необхідні контакти постраждалій чи постраждалому.

Аліна Чемерис, начальниця відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в області: «Головний наш заклик «Не мовчи», «Не терпи» і, звичайно, «Повідомляй». Тому що найперші, хто приїжджає на ці виклики, це патрульні. Якщо ви стали свідком чи жертвою домашнього насильства, обов’язково телефонуйте на «102».

На центральній алеї Чернігова за ініціативи МВС України також встановили 16 стендів із зображенням речей, які зіграли визначальну роль у житті жертв, котрі страждали від насильства. Надалі з ними можна ознайомитися в обласному молодіжному центрі. Для повноти інформації необхідно скористатися QR-кодами.

Олексій Дяговець, начальник Управління превентивної діяльності ГУНП: «Можна відсканувати QR-код і голосом буде розповідатись історія домашнього насильства, яка трапилася за допомогою цієї речі – або стосовно поводження з телефоном, або наприклад зі щоденником, якщо дитина принесла погану оцінку».

Аби привернути увагу громадськості до проблеми насильства та необхідності боротьби з нею 25 листопада, у день старту Всеукраїнської акції, будівлю облдержадміністрації підсвітили помаранчевими вогнями.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: домашнє насильство, «Дитинець»

Добавить в: