• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Кисню і ліжок для ковідних хворих в Чернігові вистачає. Поки


Кисню і ліжок для ковідних хворих в Чернігові вистачає. Поки

Кисню пацієнтам чернігівських лікарень поки вистачає. Як і ліжок у медзакладах. Школярі залишаються на дистанційному навчанні, за виключенням початкової школи. Ранкова нарад у муніципалітеті вже традиційно не обходиться без доповіді начальників охорони здоров’я, освіти та транспорту про функціонування міста в ковідний період.Ольга Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я: «Якщо у нас в середньому на кисневій підтримці перебували на минулому тижні в середньому 46 осіб, плюс 3-6 осіб на ШВЛ, то зараз 88 – на кисневих концентраторах і від 6 до 9 щоденно перебувають на ШВЛ».

Чернігівські лікарні мають 150 кисневих точок, 58 стаціонарних, решта працює за допомогою концентраторів. Придбати кисень в потрібному обсязі нашому місту поки вдається.

Ольга Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я: «Ситуація складна, але контрольована. Кисень поступає».

Темпи приросту кількості хворих набирають обертів. Як власне і ризики отримати ускладнення під час захворювання. Та й сам «ковід» вже значно важче переноситься. Як і раніше в групі ризику люди категорії 60+ і ті, хто мають хронічні захворювання. З наявних 430 ліжко-місць в чернігівських лікарнях стабільно зайнято близько 300.

Ольга Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я: «Якщо у нас на минулому тижні в середньому завантаженість ліжок складала 66,5%, то зараз вона на рівні 63%».

Наявний ресурс ліжок і кисню є вичерпним, як власне і сили лікарів. І чим швидше збільшуватиметься кількість пацієнтів, тим на менший період нам цього вистачить, каже Чернігівський міський голова. І в котре звертається до чернігівців, аби вони носили маски, дотримувались дистанції, дезінфікували руки і не ставили під загрозу своє життя і оточуючих.

4298 – така цифра чернігівців, яким з початку епідемії встановлено діагноз коронавірус. 1854 одужали, решта хворіє: 93% амбулаторно, 7% на лікарняних ліжках.


Фінансування галузі медицини в Чернігові Національною службою здоров’я наразі здійснюється вчасно, каже виконуюча обов’язки начальника управління охорони здоров’я.

Ольга Малець, в.о. начальника Управління охорони здоров’я: «Ніяких претензій у нас до них поки немає. Відповідно до пакетів суми надходять. По ковідному пакету надійшло більше 33 мільйонів».

Заклади освіти продовжують працювати дистанційно, за виключенням початкової школи. Такий режим роботи не лише у Чернігові, повідомив начальник Управління освіти.

Василь Білогура, начальник Управління освіти: «В інших обласних центрах в такому ж режимі працює Полтава, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Чернівці, Вінниця».

По закладам загально-середньої освіти Чернігова хворіє 86 співробітників, підтверджений «ковід» у 20. Дошкільної – 126 співробітників, підтверджений діагноз у 28. 6 груп на ізоляції, 37 та 73 садочки зачинені.

Розглянуло Управління освіти і можливість повернути за парти 11-ті класи. Рішення приймали після спілкування з директорами шкіл.

Василь Білогура, начальник Управління освіти: «Ми проговорили це питання з директорами шкіл. Якщо говорити виключно про 11 класи, то не буде в цьому великого позитиву, якщо повернути 11 класи до очного навчання, тому що навчальні програми в 11 класі не передбачають підготовку до ЗНО, а той матеріал, який вивчається, складає до 2% питань, які стосуються ЗНО. Питання, які виносяться на ЗНО, відпрацьовуються протягом всього навчання – з 5 по 10 клас».

Громадський транспорт у ковідний період виходить на свої маршрути у кількості 207 машин, а також 64 тролейбусів. Люди можуть здійснювати проїзд лише за наявності вільних місць для сидіння. Пільговий квиток не діє з 6 до 9 ранку, а також з 16 до 18 години вечора.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нарада, лікарня, освіта, «Дитинець»

Добавить в: