• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У місті активно будують підвищені пішохідні переходи. Де саме з'являться нові об'єкти?


У місті активно будують підвищені пішохідні переходи. Де саме з'являться нові об'єкти?

Вулиці у Чернігові стають безпечнішими, а дорожня інфраструктура досконалішою. Поки дозволяють погодні умови, місто активно втілює запроваджені останніми роками стандарт. А саме, будівництво підвищених пішохідних переходів. Наприкінці минулого тижня такий змонтували по вулиці Шевченка біля 16-ї школи та по Котляревського біля ЗНЗ №19. Наразі ж тривають роботи і на вулиці Доценка.Ярослав Куц, начальник Управління житлово-комунального господарства: «Підвищений перехід – це більш безпечних прохід через проїжджу частину. Плюс до цього, підвищений перехід збиває швидкість до 30 км/год, максимум до 40 км/год, бо швидше проїхати не можна, не пошкодивши машину. Тому враховуючи все це, такі переходи встановлюємо біля шкіл і садочків. Ми почали встановлювати на Ріпкинській біля 13-ї школи, встановлено підвищений перехід біля 1-ї школи, 3-ї школи».

Якщо порівнювати такі переходи з, до прикладу, лежачими поліцейськими, вони є значно ефективнішими, кажуть в Управлінні житлово-комунального господарства. Це компроміс між дієвістю штучного бар’єру та зручністю для пішоходів, пасажирів, авто та громадського транспорту, які не відчувають дискомфорту при переїзді через нього.

Так, облаштовують переходи на 15 см вище від проїжджої частини, тобто на рівні з тротуарами, з міцною бруківкою, а також пологими підйомами та спусками по 2 м, і підвищеною зеброю уздовж 4 м.

Ярослав Куц, начальник Управління житлово-комунального господарства: «Це найкращий захід примусового зниження швидкості. Кращим може бути тільки болард, тобто труба, яка виїжджає із землі. Тому у випадку зменшення швидкості – це кілок, підвищений перехід, світлофор. Але світлофори вночі не працюють, тому на 16-й школі є і світлофор, і підвищений перехід».

Підвищені переходи у місті будуть почергово по смугах. Таким чином вдається виконати роботи за 2 дні, не зупиняючи при цьому руху транспорту. Через затримки в поставці матеріалів, працювати над цьогорічними проєктами почали лише зараз, і вже планують роботи на 2021 рік.

Як повідомляють в профільному управлінні, такі ж переходи мають з’явитися ще біля 35-ї школи на Масанах, а також біля 4 та 24 шкіл на Толстого, а також на Шерстянці.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: підвищений перехід, Ярослав Куц, «Дитинець»

Добавить в: