• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Передчасно народжені: у пологовому виходжують діток від 500 грамів


Передчасно народжені: у пологовому виходжують діток від 500 грамів

Дівчинка з’явилася на світ рівно 7 днів тому, на 31 тижні вагітності, зовсім маленькою. 43 см зростом і вагою кілограм 780 грамів. Мама Поліни каже, перші два триместри були спокійними і пройшли нормально, а на третьому з’явилися ускладнення, тому довелося робити кесарів розтин.Інна Шамрук, мама: «З’явився в мене кістоз. Лікарі вирішили, що треба рятувати і її, і мене. Мені як показали доньку, то я відразу в сльози. Але ж я дуже рада, що моя дівчинка з’явилася на світ».

Свій перший тиждень Полінка провела у палаті інтенсивної терапії новонароджених. Тут впродовж усієї доби її доглядають медсестри та лікарі. Стабілізують дихання, підтримують нормальну температуру тіла і слідкують за засвоєнням маминого молока. Намагається бути якомога більше з донею й Інна.

Інна Шамрук, мама: «Трошки постоїмо, помилуємось, поспостерігаємо, - так наш день і проходить. Спочатку вона на мене наче не реагувала, а тепер, коли я прихожу, то вона стає активнішою. Відчуває, що мама поруч».

Таких як Поліна, і ще набагато менших немовлят, а також із вродженими порушеннями, сюди щороку потрапляє від 250 до 300 діток. Майже половина з них із екстремально малою вагою і глибоко недоношені, тобто від 500 до 1500 грамів.

Олександр Гошко, завідуючий відділенням інтенсивної терапії новонароджених Чернігівського пологового будинку: «Для успішного виходжування таких діточок ми маємо обладнання. Це і інкубатори – відкритого та закритого типу, дихальна апаратура, апарати для неінвазивної вентиляції легень, апарати штучної вентиляції легень, слідкуюча апаратура, перфузор, пульсоксиметри. В цьому році нам закупили транспортний інкубатор, для того, щоб з перших хвилин життя дитину поміщати в умови необхідні для подальшого виходжування».

Аби допомогти адаптуватися малечі поза організмом матері, а також стримати розвиток патологічних процесів, життєві показники та аналізи передчасно народжених дітей постійно контролюють і відповідно корегують терапію.

Так, у діток вагою до кілограма ще немає постійного дихання, і більшість на інфузійній терапії, що частково чи повністю замінює харчування.

Олександр Гошко, завідуючий відділенням інтенсивної терапії новонароджених Чернігівського пологового будинку: «Позитивний досвід – це виживання діточок вагою 510-520 грамів, і після 1000 грамів, від 95%, навіть були роки, що і до 100%».

У відділення потрапляють новонароджені і з терміном гестації до 34 тижнів. Коли ж стан малят нормалізується, їх готують до спільного перебування з мамою.

Людмила Дудко, завідуюча відділенням новонароджених Чернігівського пологового будинку: «Когда температура тела нормальная, самостоятельное дыхание, то мы ребеночка прикладываем к груди. Мама сюда приходит и медсестра помогает приложить ребеночка к груди. Даже если ребеночек не возьмет, он все равно находится возле груди мамы, слышит ее сердцебиение, запах, и от этого контакта он становится бодрее и веселее. Психоэмоциональная связь с мамой очень важна».

Медики кажуть, причин, через які вагітні можуть недоносити дитину до нормальних термінів, насправді чимало. Й інколи навіть абсолютно здорові жінки народжують у другому чи на початку третього триместру.

У Міжнародний день передчасно народжених, це привід вкотре звернути увагу батьків, що пологи у спеціалізованих закладах під наглядом фахівців – це шанс зберегти життя та здоров’я як матері, так і дитини

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: передчасно народжені, пологовий, Олександр Гошко, «Дитинець»

Добавить в: