Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Шляхи зараження COVID-19: де люди найбільше ризикують інфікуватися


Шляхи зараження COVID-19: де люди найбільше ризикують інфікуватися

Шляхи зараження «ковідом».

Один інфікований коронавірусом у середньому може заразити 2-3 людей. Найбільше вірус поширюється в закритому приміщенні, там його підхопити найлегше. Хімік з університету Колорадо навіть розробив інструмент, який може розрахувати ризики зараження. Отож, де ми наражаємо себе найбільше, дивіться у сюжеті.Більше спалахів відбувається саме в середині організованих колективів. Одне з британських видань на основі інструменту, який розробив хімік із університету Колорадо, змоделювали вірогідність зараження в трьох різних місцях.

Приватний будинок. В одній кімнаті зібралося 6 людей, одна з них – інфікована. Приміщення без вентиляції, а всі присутні без масок. 4 години за розмовами і 5 душ уже хворі. Якби сиділи в масках, то інфікувалися б 4. Але, якщо на додаток вдвічі зменшити час зустрічі і провітрити кімнату, ризик зараження нижче одиниці.

Роман Колесник, завідувач відділу антимікробної резистентності та інфекційного контролю ЦГЗ МОЗу: «Якщо у вас повітря в приміщенні сухе, то вірус розповсюджується швидше. Ваші слизові оболонки висихають швидше, ви втрачаєте захист від вірусу».

Пані Оксана розповідає, як вони в ресторані захищаються від коронавірусу. Регулярно кварцують лампи, дезінфікують усі поверхні, а от вікна не відчиняють, бо мають механічну вентиляцію.

«Шансів залишитися вірусу в нашому закладі точно немає».

Коли такої вентиляції немає, а вікна зачинені, ризик інфікування зростає в рази. Наприклад, у ресторані 15 гостей, один із яких інфікований та троє співробітників. У найгіршому випадку через 4 години захворіють 14 людей. Якщо ж сидітимуть у масках, кількість зменшиться до 8. Але якщо провітрити приміщення і скоротити час у двічі, заслабне лише одна людина.

«Під час виступу я знімала маску, але тримала дистанцію. А потім я знову вдягла маску і доволі багато спілкувалася приватно».

За два дні після того пані Світлана отримала позитивний результат тесту. Жоден із присутніх на заході, каже, не занедужав. Вона переконана, їх урятували маски та дистанція.
Коли цього немає, хворий лектор або вчитель – потенційна загроза для всіх присутніх. 2 години без профілактичних заходів у класі з інфікованим учителем і заразитися може половина з 24 учнів. Якби всі сиділи на уроці в масках, то інфікувалося би 5. Але, якщо зменшити тривалість заняття вдвічі, а кімнату провітрити, у зоні ризику тільки одна людина.

Носити маски, провітрювати кімнати і не засиджуватися разом надовго – висновок, який об’єднує всі три змодельовані ситуації.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: коронавірус, шляхи зараження, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект