Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як шукають загублених «грибників»?


Як шукають загублених «грибників»?

Осінь – сезон зникнень.

Любителі тихого полювання у гонитві за здобиччю забрідають бог знає куди, а дороги назад знайти не можуть. І тоді їх доводиться шукати рятувальникам.Віталіна Усенко, провідний інспектор Прилуцького МРВ УДСНС України: «У нас є певний алгоритм дій, згідно з яким ми діємо. Також до таких пошукових робіт у лісі залучаються працівники державного лісового господарства. Якщо це великі території, то також і добровільні формування залучаються. Перш за все створюється група, яка бере карту і по карті розкреслює квадрати, назначає, хто за який квадрат відповідає, а потім проводяться пошукові роботи, шляхом закривання таких квадратів. Пошукові роботи проводяться до того часу, поки не знайдеться заблукавший».

Ці квадрати проходять групами з дотриманням відстані 5-10 м між собою, щоб рятувальники бачили і чули один одного, і самі не загубилися. Пошукові роботи проводяться лише у світлу пору доби.

Віталіна Усенко, провідний інспектор Прилуцького МРВ УДСНС України: «В нічний час пошукові роботи не проводяться. Вони проводяться до перших сутінок. Тому що вночі дуже важко когось помітити».

Віталіна Усенко зазначає, що прилуцьким рятувальникам цьогоріч не доводилося шукати зниклих людей, на відміну від їхніх колег із Варвинщини.

Віталіна Усенко, провідний інспектор Прилуцького МРВ УДСНС України: «В селі Остапівка 9 вересня літня жінка пішла до своєї сестри і зникла безвісти. Пошуки тривали 6 діб. Поблизу були ставки, тому вони осушувалися. Але, на жаль, ніхто її знайти поки що не зміг. Пошуки зупинені. Людину знайти не вдалося».


Аби уникнути таких наслідків, людям варто і самим подбати про свою безпеку, кажуть рятувальники. В тому числі, і грибникам.

Віталіна Усенко, провідний інспектор Прилуцького МРВ УДСНС України: «Коли ви збираєтеся в ліс, то найперше, що потрібно зробити, то це повідомити своїх близьких осіб. Мовляв, я такого-то числа збираюся в ліс, приблизно буду там-то там, поблизу таких сіл. Щоб близькі орієнтувалися, де ви. Якщо ви йдете з дітьми, то бажано їх одягати в яскравий одяг, бо їх тоді легше помітити. Також потрібно брати з собою їжу, воду, сірники, дощовики на випадок дощу, тому що все може статися. Бажано також перед походом в ліс ознайомитися із мапою місцевості і для себе в голові залишити якісь орієнтири, щоб, в разі непередбачуваної ситуації, вибратися назад».

Та головне, якщо ви зрозуміли, що заблукали у лісі, треба зберігати спокій і спробувати згадати можливі орієнтири.

Щодо дій близьких чи рідних зниклої людини, головне не зволікати в часі і звернутися за допомогою.

Віталіна Усенко, провідний інспектор Прилуцького МРВ УДСНС України: «Бажано не чекати дуже довго. Якщо протягом 6-9-12 годин ви знаєте, що вони пішли в ліс і їх довго немає, вони не виходять на зв’язок, то треба зателефонувати на лінію «101», розказати, що трапилося, тоді будуть організовуватися такі пошукові групи, які будуть проводити пошуки».

Рятувальник говорять, що в лісі губляться в основному грибники і переважно це люди похилого віку. І найкращий спосіб запобігти зникненню, не відпускати їх самих.

Слід зазначити, що лише цієї осені рятувальники Чернігівщини до десятка разів залучалися до пошуку загублених в лісі.

Сюжет: ТК «Прилуки»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: рятувальники, пошук зниклих, Віталіна Усенко, грибники, ліс, ТК «Прилуки»

Добавить в:


ЦентрКомплект