Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Перша дитяча літературна школа в Чернігова може запрацювати вже наступного року


Перша дитяча літературна школа в Чернігова може запрацювати вже наступного року

Перша дитяча літературна школа в Чернігові може запрацювати вже наступного року. Щоправда, якщо авторам цієї ідеї вдасться зібрати необхідні кошти на її реалізацію.Людмила Зіневич, координаторка проєкту «Борушко кошлатий»: «Опрацювавши проєкт, ми його розмістили на платформі «Велика ідея» - «Спільнокошти». Якщо нам вдасться зібрати необхідну суму, а саме, 55 тисяч, то Український культурний фонд дофінансує цей проєкт для повної реалізації».

Для дітей планують проводити майстер-класи за участю відомих письменників, які ділитимуться своїми знаннями та секретами. А також уроки з живопису та театрального мистецтва, які мають ще більше допомогти розкритися юним талантам.

Людмила Зіневич, координаторка проєкту «Борушко кошлатий»: «Часто ті, хто пишуть, це білі ворони у суспільстві. Їм не дуже комфортно, тому що вони можливо більш гостро відчувають проблеми нашого часу. Вони замикаються в собі, часто не говорять батькам про те, що вони пишуть, приховують від однолітків, приховують від однокласників».

Свою мету – допомогти відкритися дітям, і навіть подолати їм невпевненість, авторка і заклала в назву літературного проєкту.

Олена Терещенко, координаторка проєкту «Борушко кошлатий»: «Дитяча літературна школа під назвою «Борушко кошлатий». Це чарівний коник. Такий собі ніби горбоконик, який допомагає своєму господарю подолати всі перешкоди і вийти переможцем».

У 2019 році співкоординаторці дитячого проєкту Людмилі Зіневич вже вдалося реалізувати аналогічний проєкт, тільки для дорослих. Для письменників-початківців були створені всі умови для творчості. Тоді проєкт також реалізували за рахунок Українського культурного фонду.

Людмила Зіневич, координаторка проєкту «Борушко кошлатий»: «Вона мала на меті згуртувати письменників-початківців, які хочуть розвиватися в цьому напрямку і видати книгу їхніх творів. За результатами цієї школи була видана прекрасна книжка «Цвіт папороті». Це унікальна можливість для молодих письменників вперше побачити свій твір у справжній красивій книзі».

Це і наштовхнуло на думку залучити до такої ж діяльності і дітей. І наразі триває збір коштів через платформу «Велика ідея» - «Спільнокошти». Якщо сума благодійних внесків сягне позначки у 55 тисяч, то культурний фонд дофінансує необхідну решту.

Олена Терещенко, координаторка проєкту «Борушко кошлатий»: «На сьогодні зібрано десь 18,5 тисяч. Люди жертвують різні суми, хто скільки може. Для нас важливий кожен внесок, бо це доводить, що людині небайдуже майбутнє наших дітей, їх творчий розвиток».

До кінця збору коштів 75 днів. Якщо це вдасться зробити, то діти абсолютно безкоштовно зможуть стати учнями літературної школи і побачити свої твори у книжці, яку планують видати авторки проєкту.

Сюжет телеканалу «Дитинець

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: літературна школа, Людмила Зіневич, «Дитинець

Добавить в:


ЦентрКомплект