Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Як уберегтися від цукрового діабету


Як уберегтися від цукрового діабету

Андрій Андрійченко родом із Козелецького району. У дитинстві пережив великий стрес. Це спровокувало хворобу цукрового діабету. З того часу вже 15-й рік поспіль він отримує комплексну медичну допомогу в обласній лікарні і веде здоровий спосіб життя.Андрій Андрійченко, пацієнт ендокринологічного відділення КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР: «Лікування намагаюся постійно проходити в обласній лікарні. Бо у нас в районі зараз взагалі немає ендокринолога. А коли був, то потрапити до нього досить складно».

У Сергія Данилевського, що із Вертіївки Ніжинського району, лікарі 14 років тому діагностували цукровий діабет.

Сергій Данилевський, пацієнт ендокринологічного відділення КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР: «Я очень сильно похудел за короткое время. Тогда обратился в больницу, сдал анализ на сахар, который, как оказалось, был повышенный».

З того часу чоловік раз на півроку, або ж принаймні раз на 9 місяців, також лікується в ендокринологічному відділенні.

Сергій Данилевський, пацієнт ендокринологічного відділення КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР: «Каждый раз, когда я приезжаю в больницу, задаю вопросы, которые меня волнуют, или советуюсь, как в той или иной ситуации поступить. И всегда получаю ответы».

14 листопада Всесвітній День боротьби з цукровим діабетом. В Україні відзначають його з 1997 року. Цьогоріч він проходить з акцентом на тему «Медсестра та діабет».

Любов Черв’якова, завідуюча ендокринологічним відділенням КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР: «Цей день наголошує на тому, наскільки важлива роль медсестри в лікуванні хворих на цукровий діабет, в їх веденні. Крім того, що медсестри ретельно виконують вказівки лікаря по лікуванню, по діагностиці, вони також вчать наших хворих, як жити з діабетом».

Станом на 1 січня 2020 року, на Чернігівщині зареєстровано 28,5 тисяч хворих на цукровий діабет, серед них 6300 – це пацієнти, які отримують інсулінотерапію.

Під час пандемії COVID-19 цукровий діабет став фактором ризику, який обтяжує перебіг коронавірусної інфекції, підкреслює Любов Черв’якова. Буває так, що у пацієнтів з цукровим діабетом не має класичних проявів вірусу.

Любов Черв’якова, завідуюча ендокринологічним відділенням КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР: «У них може не бути високої температури, кашлю, реніту. Тобто перебіг нібито легкий. Але це дуже оманливо, тому що дуже швидко хвороба прогресує і тоді пацієнти поступають в стаціонар у важких станах».

Любов Черв’якова каже, що в таких випадках треба бути обережними, адже тоді розвиваються такі ускладнення як пневмонія без клітинних проявів. Одним із індикаторів інфікованості на COVID-19 може бути саме цукор в крові, тому потрібно робити аналізи крові на цукор, а також діагностувати кров на глікований гемоглобін. Так вимірюється середній рівень крові за останні 3 місяці.

Любов Черв’якова, завідуюча ендокринологічним відділенням КНП «Чернігівська обласна лікарня» ЧОР: «Він робиться у нас в обласній лікарні, а також у різних приватних лабораторіях. Як раз він більш достовірно показує, чи є нормальний рівень цукру в крові, чи є порушення, так зване, толерантності до вуглеводів, тобто предіабет, або є діабет».

Серед симптомів діабету: спрага, сухість у роті, надмірне сечовиділення, втрата або набір ваги, погіршення зору.

Головний позаштатний експерт зі спеціальності ендокринологія в області Любов Черв’якова наголошує, аби запобігти діабету другого типу, потрібно вести здоровий спосіб життя. Дотримуватися здорового харчування та зменшувати кількість цукру і насичених житів, утримуватись від алкоголю та тютюнопаління.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: цукровий діабет, Любов Черв’якова, обласна лікарня, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект