Рятують від інсульту

29 жовтня Всесвітній День боротьби з інсультом.

В Україні щорічно реєструють понад 120 тисяч інсультів. Близько тисячі геморагічних та ішемічних інсультів діагностують в Чернігові. Три лікарні в місті – 1, 2 і 3 – надають допомогу пацієнтам із мозковими інсультами. Вони підписали із Національною службою здоров’я пакети медичних гарантій.У 2-й міській лікарні нині перебуває 18 пацієнтів з інсультом..

Ольга Федорова, завідувачка неврологічного відділення Чернігівської міської лікарні №2: «Ці пацієнти користуються тим, що в цьому пакеті підписано виконання комп’ютерної томографії або МРТ, тобто магнітно-резонансної томографії, безкоштовно, а також виконання лабораторних аналізів і інших обстежень, які потребує хворий щодо мозкового інсульту. І лікування також безкоштовне».

Ольга Федорова каже, неврологічне відділення 2-ї міської, де лікують інсультних хворих заповнене. І не зважаючи на складну ситуацію, яка склалася в країні і місті у зв’язку із захворюваністю на COVID-19, лікарня не відмовляє у допомозі пацієнтам, які звертаються сюди.


Лікарка застерігає, людям треба бути обізнаними з першими ознаками інсульту і, якщо вони є, негайно звертатися за медичною допомогою.

Ольга Федорова, завідувачка неврологічного відділення Чернігівської міської лікарні №2: «По-перше, це асиметрія обличчя. Друге – зміна мови. Третє – слабість в руці і нозі. Четверте – це час. Час в даному випадку працює на пацієнта. Чим раніше пацієнт буде доставлений в лікарню, тим більше шансів у нього одужати».

За словами Ольги Федорової, інсульт значно помолодшав. Якщо раніше реєстрували переважно людей середнього і похилого віку з такою хворобою, то нині до категорії потерпілих від інсульту потрапляють і молоді, і навіть юні хлопці та дівчата віком від 18 років.

Хвороба залишається однією з основних причин смертності в Україні. Через інсульт люди втрачають роки здорового життя та страждають від наслідків цієї недуги. Тому слід бути уважними і берегти своє здоров’я.Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: інсульт, Ольга Федорова, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект