Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » День визволення України від нацистів


День визволення України від нацистів

28 жовтня чернігівці відзначили 76-ту річницю вигнання з України нацистських загарбників. У сквері імені Попудренка з ранку відбулося покладання квітів до братської могили воїнів, які загинули в роки Другої світової війни. В урочистостях взяли участь, зокрема, заступники Чернігівського міського голови Олександр Ломако та Сергій Фесенко.Вигнання нацистських військ з України було непростим. Після визволення Чернігова у вересні 1943 року бої на території нашої країни тривали ще більше року. В масштабних наступальних операціях брали участь війська чотирьох фронтів.


Сергій Бутко, представник українського інституту національної пам’яті: «Потім почалася велизечна кровопролитна битва за Дніпро і захоплення Києва. Після того почалося вигнання при правобережної України – з Криму. Крим було зачищено від німецьких військ уже в травні 1944 року. Корсун-Шевченківська операція. І в 1944 році якраз заключні наступальні дії на Західній Україні».

Як окупація, так і вигнання нацистських військ з України, коштували Чернігову та його мешканцям дуже дорого. Населення нашої області скоротилося більш ніж на півмільйона осіб. А в самому Чернігові, за словами Сергія Бутка, залишилося всього 15-20 тисяч жителів. Приблизно стільки ж проживає у сучасному Бахмачі.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: вигнання нацистів, сквер Попудренка, вшанування, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект