Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Епопея з ливарним заводом продовжується!


Епопея з ливарним заводом продовжується!

Мешканці мікрорайону Бобровиця скоріш за все й надалі дихатимуть паленою пластмасою.

Держпродспоживслужба провела відповідні дослідження на ливарному підприємстві «Символ» після звернення жителів 3-го провулку Кривоноса, 1.Павло Моргацький, начальник відділу Держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Чернігівського міського управління Держпродспоживслужби в Чернігівській області: «За нашим проханням, Чернігівським обласним лабораторним центром були проведені дослідження якості повітря на межі санітарно-захисної зони і на межі житлової забудови. Так як просили у нас заявники. За результатами, якість повітря по проведеним показникам безпечності повітря відповідає вимогам чинного санітарного законодавства. Заміри якості повітря проводилися саме у момент виробничого процесу. Більше того, у момент розливу, тобто безпосередньої роботи підприємства по відливанню в металевих формах своєї продукції».


Ми вже розповідали про цю проблему. Протягом 2 років жителі мікрорайону Бобровиця потерпають від шкідливих хімічних речовин у повітрі, а точніше, задихаються від запаху паленої пластмаси. Люди звинувачують у цьому власника ливарного заводу «Символ». Підприємство за цей час сплатило штраф у розмірі 136 гривень до екологічної інспекції, бо працювала без дозволу на викиди речовин в атмосферне повітря.

Павло Петрушенко, правозахисник: «Була проведена екологічна перевірка екологічною інспекцією міста Чернігова. Вона встановила, що у них немає дозволу. Вони зробили припис, що, шановні, у вас немає дозволу, але ви працюйте, отримайте дозвіл до 2021 року, забруднюйте. Замість того, щоб зупинити дане виробництво, як передбачає стаття 12 Закону України про атмосферне повітря, де зазначено, що дана діяльність повинна бути обмежена, зупинена або заборонена. Дана екологічна інспекція перевищила свої повноваження, замість того, щоб зупинити, вона нічого не зробила, а люди продовжують потопати від цієї безглуздої бездіяльності».

Власнику заводу зроблено припис, з вимогою отримати відповідний документ до 1 січня 2021 року. Наразі він його оформлює. Підприємство ж продовжує працювати. І хоча результати експертиз поки виправдовує діяльність бізнесмена, жителі мікрорайону впевнені, вони не об’єктивні. Допомоги шукатимуть у Президента України, до якого готують відповідне звернення.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Бобровиця, ливарний завод «Символ», сморід, викиди в повітря, екологічна інспекція, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект