Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Коронавірусна паніка - це страх, страх викликає стрес, а стрес знижує імунітет


Коронавірусна паніка - це страх, страх викликає стрес, а стрес знижує імунітет

Панікують самі і заражають своїм станом інших.

Швидше за коронавірус серед містян поширюються тривожні настрої. Лікарні ж натомість рекомендують не піддаватися масовому нагнітанні ситуації, а зміцнювати свій організм вітамінами та прогулянками на свіжому повітрі, і знаходити більше приводі для позитивних емоцій.Наталія Лазарук, лікарка-терапевтка: «Вирус он был, есть и будет. Тем не менее с каждым днем количество выздоровевших пациентов увеличивается».

За півроку життя в умовах поширення коронавірусу, лікарі вже встигли вивчити його особливості та перебіг. Переважно пацієнти хворіють цим вірусом у легкій формі, знаходячись на домашній ізоляції. Решта потребує тривалішого лікування і постійних консультацій терапевта. І тільки невеликий відсоток дійсно має лікуватися в умовах стаціонару.

Ніна Самойлова, сімейна лікарка: «Хочу зазначити, що легкий перебіг майже у 80-90% пацієнтів. Тому боятися не потрібно. Навпаки, паніка робить пацієнта беззахисним. Він не знає, що робити. Я рекомендую, при будь-яких симптомах звертатися до свого сімейного лікаря».


Соціальна дистанція, миття та дезінфекція рук, а головне – носіння маски, дійсно вбережуть вас від цього захворювання. Якщо не в повній мірі, то значно зменшить кількість вірусних клітин, які потрапляють у ваш організм.

Ніна Самойлова, сімейна лікарка: «Взагалі, передача коронавірусу – це крапельний шлях. Тобто шляхом потрапляння мікробів на слизову оболонку рото-глотки. І є дані, чим менше потрапляє вірусу, тим легший перебіг коронавірусу. Тому через те, маска захищає».

Медики кажуть, що захисну маску обов’язково потрібно одягати в місцях скупчення людей. Це громадський транспорт чи магазини. Вона ж знадобиться і на виборчих дільницях 25 жовтня, коли ми обиратимемо міського голову і депутатів. У приміщенні дільниці має одночасно бути не більше 3 виборців біля одного столу видачі бюлетенів. І аби процес волевиявлення відбувався безпечно та комфортно, місто виділило 509 тисяч гривень на всі необхідні заходи.

Дотримання всіх рекомендацій мінімізує як саму можливість захворіти, так і перебіг цього захворювання. Лікарі закликають чернігівців продовжувати жити звичним життям, піклуватися про укріплення свого імунітету, і в жодному разі не панікувати. Бо паніка – це страх, старх викликає стрес, а стрес знижує імунітет.

Наталія Лазарук, лікарка-терапевтка: «Почаще проветривайте свои квартиры, гуляйте на свежем воздухе и больше позитива. Это нужно делать обязательно, поскольку, чем быстрее сформируется коллективный иммунитет, тем быстрее мы победим этот вирус».

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: коронавірус, поради лікарів, Наталія Лазарук, Ніна Самойлова, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект