Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Природний антидепресант: чому українську обліпиху так шанують дієтологи і лікарі


Природний антидепресант: чому українську обліпиху так шанують дієтологи і лікарі

Природний антидепресант. Лікує рани і опіки, допомагає хворому горлу, бронхам і легеням, підвищує рівень гемоглобіну крові і навіть має омолоджувальну дію. Не дарма ці маленькі помаранчеві ягідки в Гімалаях вважали священними. Чому ж так люблять їх дієтологи, але мало шанують українські фермери? І хто, крім китайців, шикується в чергу за українською обліпихою.Обліпиха – одна з найкорисніших ягід на планеті.

Гімалайський суперфуд


Жовтень – сезон збору цих жовтогарячих ягід. Плоди добре відомі українцям, але мало шановані нашими фермерами.

Ось таких обліпихових полів, як на Чернігівщині біля Ніжина, в країні одиниці. А дарма, каже Андрій – власник цього поля, бо сам дуже задоволений.

Андрій Білий, фермер: «Як бачимо, гарний врожай. Гілочки заповнені повністю. Можна їсти прямо на полі».

Урожай супер-корисних ягід тут збирають лише вдруге. Одне деревце дає мінімум 5 кг, 1 га – 5 тонн. Каже, це поле принесе 2 мільйони гривень.

Але як цю дрібноту збирати з колючих гілочок? Найшвидший та найпростіший спосіб збирати ці супер-корисні ягоди – зрізати разом з гілочками. Це зовсім не шкодить рослині, скоріше навпаки – така обрізка стимулює ріст нових пагонів.
Єдине, після такої підрізки дерево почне родити лише через рік. Але так значно швидше.

Ящики гілочок із ягодами відправляють на шокову заморозку.

Андрій Білий, фермер: «Когда ягоды замерзают, с ней можно потом очень легко проводить разные работы. Она просто оббивается».

У світі обліпихою засаджено понад мільйон гектарів плантацій. Основний експортер – Китай нині не справляється із забезпеченням попиту. Бо основні насадження в піднебесній постаріли і вмирають. Тож для України саме час цим скористатися. Та обліпиху так треба всім, що не вистачає навіть в Україні.

Андрій Білий, фермер: «Поляки, Чехи, Німці. І ще й індуси проявляли зацікавленість, але ми з ними не спілкувались, бо ми не можемо навіть задовольнити поки той попит, який є реальний в Україні».

Ягода-вітамінка

Наталія Самойленко, дієтологиня: «Облепиха – это суперфуд. Она намного полезнее, чем модные годжи, асаи. И полезных веществ больше, а противопоказаний меньше. Такая желтая витаминка будет полезна и деткам, и женщинам, и мужчинам».

Жовтою вітамінкою лікарі та дієтологи обліпиху називають не випадково. І радять споживати цю вітамінну бомбу саме зараз у часи пандемічні, бо обліпиха найкращий товариш для імунітету. Вітаміну С в ній в 1,5 рази більше, ніж у лимонах.

Наталія Самойленко, дієтологиня: «Является индуктором синтеза интерферонам. Это противовирусное вещество, которое дополняет стойкость нашего иммунитета к вирусной инфекции. Сейчас в эпоху коронавируса и такого массового заболевания очень рекомендуется принимать облепиху чуть ли не ежедневно».

Дієтологиня радить щодня з’їдати дорослим склянку обліпихи, дітям – пів. Адже цей продукт не підвищує рівень цукру та глюкозу крові.

Наталія Самойленко, дієтологиня: «Содержит много антиоксидантов. Она помогает бороться со свободными радикалами и тем самым удлиняет нашу жизнь».

Попит на корисні у фармацевтиці, косметології та харчуванні супер-плоди. За останні 5 років виріс майже вдвічі.

Наталія Самойленко, дієтологиня: «Много витамина Е. В связи с этим часто эту ягодку используют в косметологических целях: и для кремов и даже некоторые делают шампуни для улучшения роста волос».

Олія «золотої ягоди»


Підприємство в Дніпрі одним із перших в Україні почали робити обліпихову олію. Нині вона серед найкращих у світі.

Аркадій Голод, засновник підприємства: «На нас вышли китайцы, которые изучили все облепиховые масла в мире. Так как оно соответствует всем международным стандартам, поэтому начали покупать его у нас. Масло экспортируем в Соединенные Штаты Америки, Канада, Австралия. В общем, всего 20 стран».

Виготовляють олію за спеціальною технологією. Обладнання українське ноу-хау. Все тримають у секреті, тому журналісти та камери в цеху – табу.

Аркадій Голод, засновник підприємства: «Это масло девственное. У него целая молекула. Сама себя защищает, не окисляется».

А це означає, всі цілющі властивості олії збережені.

Наталія Самойленко, дієтологиня:
«Очень хорошее влияние на состав крови и на снижение уровня холестерина. Воспринимать нужно как лекарство, и по одной чайной ложке применяется 1-2 раза в сутки. Можно смело добавлять масло облепихи сырые салаты. Это просто супер лекарство на вашей тарелке».

«Вітамінна бомба» в мисці

Перетворити кислу, супер-корисну ягоду в смачну їжу, нам допоможе кулінарний ас Євген Клопотенко. Готуємо одразу 4 страви. Але спочатку з робимо універсальну заготовку.

Євген Клопотенко: «500 г обліпихи, 300 г цукру. 5 хвилин на дуже великому вогні це все зготувати».

Корисні вітаміни лишаються в обліписі, якщо на вогні мінімум часу.

Євген Клопотенко: «Головне, щоб цей цукровий сироп проник в кожну обліпишку. Потім трішки розбити ягідки. Не треба робити пюре».

Отже, заготовка є. І перша вітамінна страва з обліпихи – сорбет. Для цього в міксер кладемо шматок льоду та півсклянки заготовки.

Далі – обліпиховий чай. Беремо 2 столові ложки заготовки і заливаємо гарячою водою.

Обліпиховий соус. 5 столових ложок обліпихи з цукром і дрібка червоного перцю. За допомогою блендера робимо однорідну масу. І це в нас буде соус, який ідеально підходить до курки і до м’яса

Обліпихове варення. Беремо обліпихову заготовку, додаємо трошки ванілі. Варимо 20 хвилин. Даємо охолонути. І у Вас готовий прекрасний конфітюр.

Євген Клопотенко: «Як на мене, обліпиха – ідеальний продукт для того, щоб робити все що захочеш».

Корисно, смачно, швидко і лише 100 гривень за кілограм. Дуже не дорого для такого чудодійного вітамінного міксу.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: обліпиха, вітаміни, імунітет, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект