Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Не більше 5 кг в одні руки: деякі магазини запровадили обмеження на продаж цукру


Не більше 5 кг в одні руки: деякі магазини запровадили обмеження на продаж цукру

Хочеш більше 5 кг в одні руки? Вивертай гаманця.

Деякі магазини запровадили обмеження на продаж цукру. Товар і без того стрімко здорожчав, щонайменше на третину, а то ще й лімітований продаж. Це дефіцит чи спекуляція? До чого взагалі готуватися ласунам в новому цукровому сезоні, намагалася з’ясувати Валентина Доброта.Дешевше 17 гривень за кіло вже й не знайти. Рекорд – 22,5 гривні. А деякі маркети взагалі скромно пишуть ціну за 100 грамів цукру. Місцями полиці порожні й оголошення про обмеження.

У супермаркеті Тернополя нам зустрівся маркетинговий парадокс: ціна від 5 кг на 40 копійок дорожче, ніж за кіло. Люди дивляться і дивуються, як це.

Спочатку цукровий буряк миють і з уже перетертого роблять буряковий сік. Потім його уварюють і на виході отримують цукор. Останній етап виробництва – фасування цукру у мішки. Вже в такому вигляді він іде із заводу. Тут між іншим 50 кг. Але якою буде ціна на цукор? Це питання хвилює всіх.

Линовицький цукрокомбінат цього сезону запрацював одним із перших. Тут уже виробили 9 тисяч тонн продукту – ледь не половину минулорічної норми. Але третина цукрозаводів досі не запустилася.

100 га під цукровим буряком 15 років поспіль. Копати його фермер Віктор Лисак почав із суттєвою затримкою, лише кілька днів тому. Усе сподівався, може підросте. Урожай, бідкається фермер, через засуху курям на сміх.

Віктор Лисак, фермер: «Якщо 500 центнерів цукрові буряки дають з гектара, значить вони рентабельні. А якщо нижче, вони не рентабельні. В минулому році у мене було 700 центнерів. В цьому році, якщо 350 натягнемо, то буде добре».

Через посуху буряк не вродив, згодом через дощі втратив цукристість. А ще й посіяли цьогоріч менше, тому виробництво цукру прогнозують у межах мільйона 200 тисяч тонн. Але цукровими радять зберігати спокій, дефіциту не буде.

Цукровики підозрюють, що Рітейл навмисне підігріває ажіотаж оголошеннями про обмеження продажів. У Линовиці з конвеєра нині цукор продають по 16, а ще націнка супермаркета. Сергій Прозор каже, що згодом, коли всі заводи запрацюють, ціна знову знизиться. Згадує, влітку продавали собі в збиток.

Сергій Прозор, голова правління цукрового заводу: «Якщо покупці починають говорити, що ми у вас не купимо по 16 гривень, тільки по 15. А кошти потрібно і за газ платити, і заробітну плату виплачувати, і з автоперевізниками розраховуватися, - відповідно доводиться опускатися і продавати по тій ціні, яку пропонують».

Асоціація Рітейлу поведінку магазинів не прокоментувала. А покупці активно запасають цукром.

Професор Любомир Хомічак каже, що нинішня ціна на цукор в межах 20 гривень за кілограм на прилавку наближена до реалій. Три роки поспіль заводи ледь животіли, навіть були затримки по зарплаті.

Любомир Хомічак, завідувач відділу цукру інституту продовольчих товарів НААН: «Більші компанії для того, щоб залишитися на плаву і диктувати свої умови, напевно, я цього не можу стверджувати, могли зробити такий фактор, мовляв, давайте ми будемо принижувати ціну цукру, тримати його на мінімальному рівні, з тим, щоб малі підприємства, не дай бог, скажемо, відійшли в інший світ, і тоді ми вже будемо диктувати свої умови. Можливо це все сьогодні закінчилося».

Якщо й була змова, імовірно вона в минулому. У майбутньому за цукром може потягнутися все, бо він ледь не у кожному продуктові.

Сюжет телеканалу «1+1», «ТСН»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: цукор, ціна, завод, «1+1», «ТСН»

Добавить в:


ЦентрКомплект