Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Історофізика чи англоінформатика – чому вчителі мусять викладати предмети не за фахом


Історофізика чи англоінформатика – чому вчителі мусять викладати предмети не за фахом

Вчителька англійської викладає інформатику, історик – фізику, хімію, бухгалтер веде уроки фізкультури та праці. У Чорнорізькій школі Семенівського району не вистачає вчителів предметників, розповіла Суспільному її директорка Тамара Лантух.Урок фізики у 9 класі веде Микола Дюбенок. За фахом він вчитель історії та правознавства, 15-й рік викладає в цій школі також хімію, з минулого року – фізику, в цьому році ще й географію. Найважчим предметом для нього стала фізика.

«Я не хотів, чесне слово, не хотів. Але просто іншого варіанту не було, щоб її хтось викладав. Якщо не я, то хто?», - каже Микола Дюбенок.

Фізкультуру на шкільному стадіоні з 1 вересня проводить Оксана Рубець. Вона за фахом бухгалтер. Окрім фізкультури викладає ще уроки праці.

«Я до цього виконувала обов’язки завідуючої дитячого садочку. Садок, за тим, що діти закінчилися, закрили», - розповідає Оксана Рубець.

Зараз в школі навчається 29 дітей. Двох класів немає. Наступного року до школи прийде два учні. В селі проживає до чотирьохсот чоловік. Молодь не повертається працювати в село.

Не хоче бути педагогом, хоч і навчається в педліцеї, і донька Миколи Дюбенока.

Заробітна плата – ще один чинник, чому діти не хочуть бути вчителями. Директорка школи Тамара Лантух каже, в сільській школі, якщо фахівець не суміщає кілька предметів, отримуватиме заробітну плату нижче мінімальної, бо не вистачить годин. А випускник ВУЗу отримує ще менше.

«Ви знаєте, яка зарплата, коли приходить дитина після інституту? У неї зарплата 4 тисячі, їй доплачують до мінімальної. То хто ж погодиться на таку заробітну плату?»

Саме тому на додаткові години з інформатики погодилась вчителька англійської, яка в школі працює другий рік.

Директорка школи каже, серед їхніх випускників є ті, що навчаються або вже отримали педагогічну освіту, однак назад працювати в село не повернулись.

Другий рік в Україні діє державно-регіональне замовлення на вчителів. Це означає, громада може укласти угоду з майбутнім абітурієнтом, а держава його навчить безкоштовно.

Абітурієнт зобов’язується 3 роки відпрацювати вчителем в громаді, або поверне державі гроші за навчання. Громада – після випуску із вишу повинна забезпечити вчителя роботою і безкоштовним житлом. Минулого року на Чернігівщині уклали 10 таких угод. Цьогоріч – 4. Зі слів Тетяни Давидової, це не перекриє дефіцит викладачів у школах.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Семенівський район, Чорнорізька школа, Микола Дюбенок, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект