Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Нова очільниця Чернігівської ОДА Анна Коваленко: хто вона і як пов’язана з Чернігівщиною?


Нова очільниця Чернігівської ОДА Анна Коваленко: хто вона і як пов’язана з Чернігівщиною?

Четвер, 15 жовтня. 12 дня. Історико-культурний заповідник «Качанівка». На його подвір’ї збираються голови об’єднаних територіальних громад. В цей час у селі Южне сідає гвинтокрил Володимира Зеленського. Далі він рушає на авто.В цей час у Качанівці з’являється Анна Коваленко. О 12:30 приїжджає Президент.

Зі сцени він представив нову очільницю облдержадміністрації Анну Коваленко.

Володимир Зеленський, Президент України: «Вона буде єдиною в Україні жінкою, яка очолює область. Не в сенсі того, що вона ненадовго очолює, а в сенсі того, що далі все більше і більше жінок будуть ставати головам обласної державної адміністрації. Щоб людина була порядна, щоб вона була чесна і щоб вона була професійна. І я вважаю, що Анна Коваленко саме є такою людиною».

І вручає посвідчення.

Анна Коваленко, голова Чернігівської ОДА: «Буду робити все від мене залежне для того, щоб стрімко розвивався цей регіон. Хочу пообіцяти бути відкритою і робити все можливе, щоб крок за кроком їх життя ставало краще».

Анні Коваленко 29 років. Родом із Київщини. Під час Майдану була сотницею 39-ї жіночої «Сотні самооборони Майдану». Колишня радниця трьох міністрів оборони та міністра інформаційної політики.

З Чернігівщиною Анну Коваленко пов’язують вибори у 2014 році. Намагалася стати нардепом за 206 округом. Вибори програла Владиславу Атрошенко, отримавши 9% голосів. Торік обралася народною депутаткою від «Слуги народу». Потім стала заступницею керівника Офісу Президента, а згодом заступницею міністра розвитку громад.


Олександр Рись, політичний оглядач: «Я думаю, що їй буде важко. Тому що вона, мені здається, погано знає Чернігівську область і вона доволі молодий спеціаліст. Я думаю, що тут відсутність досвіду, відсутність розуміння самої території, тобто Чернігівської області, може призвести до того, що вона буде доволі слабким губернатором або головою Чернігівської обласної державної адміністрації».

Анна Коваленко дружина головнокомандувача Збройних сил України Руслана Хомчака. Цю інформацію вона сама підтвердила у коментарі Суспільному.

Народний депутат від фракції «Слуга народу» Павло Халімон сказав, нова очільниця облдержадміністрації має професійну команду і назвав першого її члена.

Павло Халімон, народний депутат України з фракції «Слуга народу»:
«Це молодий, але досить фаховий, досить компетентний спеціаліст, у якого є чіткий план розвитку Чернігівської області, є стратегія, є концепція. Вона йде не сама, вона йде з професійною командою. Декілька заступників залишаться. Скажу одного, залишиться Подорван. Вона проводила з ними співбесіди, вони звітували за проведену роботу за останні 9 місяців, коли вони працювали з екс-керівником Чернігівської області Андрієм Прокопенком».

Сергій Гривко, народний депутат України з фракції «Слуга народу»: «Вона реально за короткий період досягла певних результатів. А далі вже будемо дивитися на її роботу по результатам, що вона буде пропонувати для нашої Чернігівщини і які стратегії обирати, щоб її розвивати».

Олександр Рись, політичний оглядач: «Вона можливо якісь рішення буде і самостійно ухвалювати. Проте відсутність досвіду, відсутність розуміння області, думаю, буде грати на те, що частково з Києва будуть спускатися рішення і частково, думаю, вона буде змушена прислуховуватися до місцевих груп впливу».

Нагадаємо, колишній голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко працював на посаді з жовтня 2019 року. Місяць тому він подав у відставку. Тоді причиною називав неможливість впливати на формування списку кандидатів до обласної ради. Указ про його звільнення з посади і призначення головою ОДА Анну Коваленку на сайті Офісу Президента з’явився у четвер, 15 жовтня. Датований він 13 жовтня.

У той час, коли Зеленський представляв Анну Коваленко, Прокопенко ще вів нараду в облдержадміністрації. Коментарів журналістам Суспільного він не дав. Натомість опублікував на особистій сторінці у Фейсбуці 3-хвилинний ролик, де розповів про свої досягнення, як голови ОДА.

Gorod.cn.ua за матеріалами сюжету UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Анна Коваленко, голова ОДА, Чернігівська ОДА, Володимир Зеленський, Качанівка, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект