Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У Чернігові відкрили меморіальну дошку Валерію Сарані


У Чернігові відкрили меморіальну дошку Валерію Сарані

Меморіальну дошку українському громадському діячеві, першому голові чернігівської краєвої організації Народного Руху України Валерію Сарані відкрили у Чернігові на будівлі навчально-наукового інституту права та соціальний технологій. Там Сарана викладав.Валерій Сарана був першим головою чернігівської краєвої організації Народного Руху України, учасником походів «Дзвін-90-х» та «Козацькими шляхами».

«Він очолював Народний Рух чернігівський, очолював перші ті мітинги, демонстрації. В той час мітинги – це було страшно, надзвичайно небезпечно, бо був КГБ. То було страшно для всіх – виходити на мітинги, а тим паче їх вести, головувати на них, закликати до чогось. Це було надзвичайно сміливо і люди ту сміливість пам’ятають, слава Богу, й досі», - розповідає Василь Чепурний.

Помер Валерій Сарана у серпні 2018-го. Через рік йому присвоїли звання «Почесний громадянин Чернігова».


«Він був тоді, до краху комунізму, один з небагатьох, яким я довіряв на 300%. Я знав, що ця людина не просто патріот, він абсолютно надійний», - представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області Сергій Бутко.

«На той час, 1982-85 рік, всі викладачі читали російською мовою. І тальки Валерій Юрійович читав на українській мові. Ми дуже любили його предмети», - згадує студентка Валерія Сарани Ірина Овсієнко.

Учні та студенти Валерія Сарани і зібрали гроші на меморіальну дошку.

Виготовив дошку скульптор Геннадій Єршов.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Валерій Сарана, меморіальна дошка, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект