Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Чернігівці вшанували святих мучениць Віру, Надію, Любов та матір їх – Софію


Чернігівці вшанували святих мучениць Віру, Надію, Любов та матір їх – Софію

30 вересня православні вшановують День святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, які постраждали за свою віру. Такі імена для дівчаток вибрані не випадково. Їх мати була зразковою християнкою і назвала дочок найсвітлішими жіночими чеснотами, бажаючи виховати в них лише найкращі якості.Жили всі четверо жінок у Римі. В часи, коли прихильники християнської віри зазнавали переслідувань та покарань. Трагічна доля не оминула і цю сім’ю, розповідає настоятель Катерининської церкви отець Роман.

Отець Роман (Кіник), настоятель храму святої великомучениці Катерини: «Коли перед ними постав вибір, чи жити безбідно, чи тут на землі і прийняти дари, які їм запропонував імператор, але тільки, щоб вони відреклися від християнства, від Хреста. Вони вибрали зовсім інші чесноти. Вони вибрали духовні чесноти, не відреклись від Хреста, хоч і були страчені, але зберегли себе чистими для царства небесного, для вічності. Бо вони знали, що земне життя закінчується, але з земним життям нічого не закінчується, а розпочинається, розпочинається інший етап життя – це вічність, це блаженство. То блаженство, яке перебуває разом із Богом».

Цього дня у церквах проходить святкова божественна літургія. Віряни ставлять свічки та моляться біля ікони трьох великомучениць і їх матері. Просять віри, любові, благополуччя і мудрості, а також здоров’я дітям і жінкам. Бездітні біля ікони святої Софії просять зачаття дитини.


30 вересня жінки з ім’ям Віра, Надія, Любов та Софія святкують свої іменини. У цей день прийнято дарувати їм подарунки, а вони пригощають своїх рідних і близьких ласощами. Іменинницям слід сходити до церкви і попросити про благополуччя та любов.

Чернігівка Надія Курачик завжди приходить до храму цього дня. Жінка ставить свічки, замовляє акафіст. Зізнається, горда, що носить ім’я Надія і вважає, що це благодать Божа. Сьогоднішнє свято для неї особливе.

У день великомучениць існує багато прикмет. Стверджують, що цього дня треба гучно плакати. Якщо жінка поплаче, то це відведе всі біди, прикрощі, напасті від неї самої та її сім’ї. У цей день жінкам заборонено робити усілякі хатні роботи. Час потрібно проводити у родинному колі і більшу увагу приділити дівчаткам.

А ще кажуть, якщо в цей день пішов дощ, буде рання весна. Якщо ні – зима буде теплою.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: православні свята, отець Роман, Катерининська церква, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект