Йшов сьомий місяць пандемії

На сьомий місяць пандемії Чернігівщина упевнено крокує до червоної зони. Безсмертних мешканців регіону, які нехтують засобами особистої безпеки, стає все більше, - і це приводить до наступних наслідків.Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради: «Загалом в місті Чернігові зареєстровано 953 хворих і перехворівши на COVID-19, з них одужавши 540, вперше захворівших 28 і на сьогоднішній день хворіють загалом 400 осіб, з них в стаціонарі міської лікарні №2 з лікуванням пневмонії знаходиться 56 осіб, в міській лікарні №3 25 осіб, на апаратах штучної вентиляції легенів знаходиться 3 особи і в обох лікарнях загалом кисень – хто постійно, хто періодично – отримує 20 осіб».

Кількість безсимптомних випадків зменшилася до 20. Серед пацієнтів 32 медики, 2 з них у стаціонарі. Перебіг хвороби стає все більш агресивним, акцентував Владислав Кухар.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради: «Згідно нового розпорядження Головного державного санітарного лікаря України, на сьогоднішній день госпіталізація пацієнтів проводиться тільки, якщо є ознаки дихальної недостатності. Тому звертаюся до всіх містян з проханням, якщо таких ознак у вас не спостерігається, не варто наполягати на лікуванні в умовах стаціонару».

Наразі 15 осіб з пневмонією уже лікуються вдома. При цьому за кольоровими ознаками пандемії Чернігів на цьому тижні потрапив до жовтої зони, тоді як область на межі помаранчевої.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради: «По місту Чернігову охоплено тестуванням 59,8 на 100 тисяч населення. Це вдвічі перевищує мінімально допустимий поріг. Показник нових випадків на 100 тисяч населення 115,8. Показник по Чернігівській області – 122,5. Тобто Чернігівська область трошки перевищила мінімальний бар’єр до помаранчевої зони».

Нагадаємо, нижній поріг помаранчевої території 120 нових випадків на 100 тисяч населення. У регіоні з COVID-19 ситуація погіршується, констатує головний медик Чернігова. І звертається до поліції, на яку покладена функція контролю за дотриманням карантинних норм, посилити роботу у цьому напрямку.

Міський голова не лякає, але теж намагається достукатися до чернігівців.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Доки ми не стикнемося з проблемою того, що лікарні не зможуть приймати людей за потребою саме з дихальною недостатністю, а ми до цього йдемо, люди не зрозуміють. Сьогодні стає абсолютно очевидним, що, якщо ми не будемо дотримуватися заходів безпеки, ми зупинимо економіку, ми все зупинимо, ми ввійдемо в червону зону карантину. Кожна сім’я, кожна доросла людина, яка є мовчазним співучасником цього тренду, в якому ми рухаємося. Доки люди самі не почнуть робити зауважити і не почнуть розуміти важливість цих примітивних речей, ми нічого не змінимо, ми будемо в тренді зупинки всього. Найстрашніше те, що ми йдемо до ситуації, коли ми будемо не в змозі забезпечити ліжко-місцями всіх тих, хто цього буде потребувати».

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: коронавірус, захворюваність, пандемія, Владислав Кухар, COVID-19, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект