200 гривень на одну бджолосім’ю

Мінекономіки в рамках взаємодії пасічник-аграрій-влада запровадило урядову підтримку галузі бджільництва.Олександр Сивенко, заступник міського голови: «Буде здійснюватись нарахування з державного бюджету відшкодування за утримання бджолосімей. Із розрахунку 200 гривень на одну бджолосім’ю при умові наявності у бджоляра від 10 і більше бджолосімей».

Дотація надаватиметься на безповоротній основі фізичним особам та суб’єктам господарювання, які є власниками бджолосімей.

Аби отримати кошти, бджолярі повинні подати відповідні документи до 1 жовтня цього року.

Олександр Сивенко, заступник міського голови: «Пакет документів подаються, і це доволі важливо, за місцем розміщення пасіки. Тобто, якщо у прилучанина, який проживає, прописаний в місті Прилуки, пасіка зберігається або розміщена в населеному пункті Прилуцького району чи інших районів, то він повинен подати пакет документів у виконавчий комітет об’єднаної територіальної громади, де знаходиться даний населений пункт. У нас прийом документів здійснює громадська приймальня міської ради».

Пакет документів для утримання державної грошової допомоги включає 7 обов’язкових довідок. «Заяву в довільній формі, копію ветеринарно-санітарного паспорту пасіки, копію рішення про державну реєстрацію потужностей, копію довідки наданої банком про відкриття або наявність банківського рахунку. Для фізичних осіб – копія паспорту та коду. Для суб’єктів господарювання – довідку про відсутність заборгованості з різного роду платежів і податків. А також пакет документів входить довідка видана органом місцевого самоврядування про реєстрацію пасіки, із зазначенням кількості наявних бджолосімей».

Після подачі документів, заяви бджолярів про надання грошової допомоги розглядатиме спеціально створена робоча група.

Олександр Сивенко, заступник міського голови: «Розпорядженням міського голови створена відповідна робоча група, в яку ввійшли представники юридичного відділу міської ради, фінансового управління міської ради, представники Держпродспоживслужби, а також представники комітетів самоорганізації населення міста. Дана робоча група буде здійснювати безпосередньо перевірку наявності бджолосімей за місцем їх зберігання чи розміщення на території міста, шляхом візуального обстеження».

Наступний крок – деталізація інформації по документації в обласній державній адміністрації та міністерстві економіки.

Олександр Сивенко, заступник міського голови: «При правильності та достовірності поданої інформації буде здійснюватися нарахування та перерахування коштів з державного бюджету на рахунку, які були подані пасічниками. Це буде десь в другій половині листопада».

На сьогоднішній день до організаційного відділу Прилуцької міської ради надійшло лише 10 заяв.

Сюжет: ТК «Прилуки»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: дотація, бджолосім’я, пасічники, Олександр Сивенко, ТК «Прилуки»

Добавить в:


ЦентрКомплект