«Жовтий» Чернігів

Якщо ви носите маску не прикриваючи носа або взагалі на бороді, то її можна взагалі не носити. Бо таким чином ви наражаєте на небезпеку не тільки себе, а й тих людей, які з вами спілкуються. Ситуація не критична, але все ж таки варто задуматися. Саме про це сьогодні говорили на ранковій нараді у Чернігівського міського голови.Число пацієнтів з COVID-19 у Чернігові зростає. Так, за останній період до кількості захворівши, а це 279 осіб, додалося ще й 83.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради: «З них в стаціонарі міської лікарні №2 знаходиться 50 осіб, в стаціонарі міської лікарні №3 на сьогоднішній день знаходиться 11 осіб, всі з пневмоніями. На амбулаторному лікуванні знаходиться 218 осіб, з них 17 з пневмоніями, 176 з ГРВІ і безсимптомний перебіг захворювання спостерігається у 25 осіб. Захворілих дітей на сьогоднішній день було 39, з них одужало 31 дитина і хворих на сьогоднішній день 8. Всі лікуються в дома амбулаторно. У них симптоми ГРВІ. В результаті, показник стає 80,7 на 100 тисяч населення. Це жовтий коридор».

Щодо Чернігівської області, ситуація більш критична. Тільки у Чернігівському геріатричному пансіонаті наразі вже 35 людей з позитивним тестом на коронавірус, повідомив Владислав Кухар.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради:«Що стосується області, ситуація більш загрозлива. Тому що на сьогоднішній день показник цей по області складає 102 на 100 тисяч населення. І якщо темпи, які є за останні 3 дні, будуть зберігатися, то є ризик, що область до кінця тижня може вийти на грань показника 120».

Наразі пацієнтів з діагнозом коронавірус по черзі через 3 дні направляють у стаціонар до Другої та Третьої лікарень. Вільні місця ще є. Але темпи наповнення ліжок зростають. І там легких пацієнтів немає, наголошують медики.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Загальна кількість осіб, які знаходяться на стаціонарі, 61 особа. Наші можливості – 200 койок. Для того, щоб було зрозуміло, що буде далі, то достатньо зателефонувати, якщо є знайомі чи рідні, в Ніжин. Там інфекційне відділення переповнене. Якщо не помиляюся, там знаходиться 108 чоловік. У нас просто не буде ліжко-місць і ми не зможемо приймати людей з важкими симптомами. Ми будемо відмовляти людям, відправляти їх додому, як це було в усіх європейських країнах. А потім, як і з кого вибирати? Кого класти, кого не класти? Які критерії? Це одна ситуація. Тобто жартів тут немає. Сьогодні хіхоньки-хахоньки, а далі все зупиниться. Не в усіх людей є тумбочки, з яких можна достати кошти і прожити. А це тисячі людей, і вони опиняться просто без засобів для існування».

Чернігівський міський голова у черговий раз закликав містян думати не тільки про власну безпеку, а ще й про тих людей, які знаходяться поряд.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Я така ж людина як і всі. Я також відносився філософськи до цього питання. Мама перехворіла на «Ковід». Водій зараз хворіє. Я вже може 5-й раз здаю проби, щоб перевірити, хто кого заразив. Останній раз з водієм ми декілька годин їхали в машині, у нього ніяких симптомів не було».

Серед тих, хто переніс «Ковід» і начальник Управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради. 2,5 тижні Владислав Кухар був на лікарняному. Обійшлося легким переліком. Але такий перебіг далеко не у всіх.

Наразі коронавірус забрав уже 12 життів, - і це неприємний факт, наголосив на ранковій нараді Владислав Атрошенко.

Сюжет телеканалу «Новий Чернігів»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нарада, COVID-19, захворюваність, Владислав Кухар, Владислав Атрошенко, «Новий Чернігів»

Добавить в:


ЦентрКомплект