Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » Не маєш відношення до навчального процесу – в школу та дитсадок вхід заборонено. Ранкова нарада у мерії


Не маєш відношення до навчального процесу – в школу та дитсадок вхід заборонено. Ранкова нарада у мерії

Більше півроку. Саме стільки українці, в тому числі і чернігівці, живуть в нових умовах, які диктує COVID-19. За цей час більшість вже встигла певним чином розслабитися і нехтує рекомендаціями МОЗ, а в той час кількість хворих зростає.На сьогодні 279 жителів Чернігова хворіють на коронавірусну інфекцію. Мова про це йшла під час щотижневої ранкової наради в муніципалітеті.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я ЧМР: «В стаціонарі міської лікарні №2 знаходиться 50 хворих, в стаціонарі лікарні №3 на сьогоднішній день знаходить 11 осіб, всі з пневмоніями».

Вдома лікується 218 людей, у 17 з них пневмонія, 176 мають симптоми ГРВІ, а решта взагалі без ознак захворювання.

Владислав Кухар, начальник Управління охорони здоров’я ЧМР: «На сьогоднішній день захворівши дітей 39, з них одужало 31 дитина і хворих на сьогоднішній день 8. Всі лікуються вдома амбулаторно, у них симптоми ГРВІ».

У зв’язку з підтвердженням коронавірусної інфекції у кількох учнів чернігівських шкіл, Управління освітив несло зміни до навчального процесу.

Василь Білогура, начальник Управління освіти ЧМР: «У трьох дітей позитивний «Ковід». Це 1, 3 і 31 гімназія. В 1-й школі один клас на самоізоляції, 3 школа з 6 по 11 клас переведені на дистанційне навчання в зв’язку з великою кількістю педагогічного колективу, які знаходяться на лікарняних, і в 31 гімназії один клас на самоізоляції».

Ситуація у 3-й школі має стати прикладом і попередженням для решти педагогічних колективів, зауважив Владислав Атрошенко. У цьому закладі COVID-19 підтвердили вже у 5 осіб, а тому в першу чергу вчителі повинні свідомо ставитися до виконання рекомендацій МОЗ.


Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Ми можемо на прикладі 3-ї школи прийти до ситуації, коли ми просто відправимо дітей по домах і їх не буде кому в дистанційному режимі навчати».

Саме тому місто йде на додаткові кроки. Зокрема, за розпорядженням очільника Чернігова, в освітні заклади не допускатимуть тих, хто не має відношення до навчального процесу, а вихователі і вчителі мають ретельно слідкувати за станом здоров’я своїх підопічних.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Треба знайти час, перевірити температуру. Дитина з ознаками ОРВІ не допускається в садочок. Хочемо попередити всіх батьків, щоб це не викликало обурення, образ чи чогось іншого. В школі так само – первинний огляд і дітей з ознаками ОРВІ до навчання не допускати».

Під час наради також було проговорено, що, якщо ріст темпів захворюваності продовжуватиметься, то це нестиме дві реальні загрози. Першу – нестачу для хворих місць в лікарнях.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Загальна кількість людей на стаціонарі – 61 особа. Наші можливості – 200 ліжок. В нас просто не буде ліжко-місць і ми не зможемо приймати людей з важкими симптомами. Ми будемо відмовляти людям, відправляти їх додому, як це було в усіх європейських країнах – в Сполучених Штатах Америки».

А друга загроза – черговий удар по економіці України, що може мати остаточні руйнівні наслідки для цілої країни.

Владислав Атрошенко, Чернігівський міський голова: «Сьогодні це хіхоньки-хахоньки, а далі все зупиниться. Це окремі сім’ї, окремі люди, які просто залишаться без грошей для існування».

Вкотре міський голова закликав людей відповідально ставитися до рекомендацій МОЗ – одягати маски, дезінфікувати руки і дотримуватися соціальної дистанції.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: нарада, коронавірус, COVID-19, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект