Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » У селі на Корюківщині висохли колодязі: село залишилось без питної води


У селі на Корюківщині висохли колодязі: село залишилось без питної води

У селі Озереди, що на Корюківщині, з весни немає питної води – висохли колодязі. Сім’я Давидових їздить за нею за десять кілометрів, у районний центр, щотижня.Колодязь до весни цього року був єдиним джерелом питної води для подружжя Давидових. Живуть вони в селі Озереди, що входить до Корюківської громади.

«У минулому році почистили колодязь, кругом підремонтували – вода ще була. А потім все – щезла», - розповідає Анатолій Давидов.

На подвір’ї родини є свердловина на 35 метрів, є насос, що качає воду. Але пити воду не можна – вона технічна.

За словами подружжя, якщо вода стоятиме кілька годин, на поверхні з’являються масні плями. Під час кип’ятіння вода з прозорої стає рудуватою. Ставимо на плиту каструлю з водою. Через хвилину-дві після закипання на поверхні з’являються руді бульбашки, а на стінках білого емальованого посуду – іржавий наліт.

Вода псує нагрівальні елементи бойлеру – їх доводиться замінювати щороку.

За словами Давидових, воду зі свердловини возили на експертизу. Вона показала високий вміст заліза – пити її не можна. Цією водою подружжя миється, напуває гусей, поливає городину. За питною водою їздять за 10 кілометрів – у Корюківку.

За раз привозять близько 15 відер. Цієї води родині вистачає днів на п’ять. Потім – знову в дорогу.

В Озередах живе всього 11 людей, переважно – пенсійного віку. Тут чотири обжиті двори, хоча раніше село було великим – на 67 обійсть. Після Чорнобильської катастрофи село потрапило до так званої «червоної зони» – зони посиленого радіологічного контролю, люди почали виїжджати. Зараз без питної води залишилися усі селяни.

«Ця проблема з водою почалася ще на початку весни. Коли зійшов сніг, якого не було в цьому році, ми зрозуміли, що практично у всіх селах нашої громади, де люди користуються колодязною водою – води не буде. Хто раніше подумав про цю проблему, в минулих роках, - такої проблеми з водою немає. В Озередах, у Давидових, я знаю, колонка є. Але вода там не дуже придатна. Особистих звернень не було в старостинський округ. В міську раду теж звернень з Озеред не було», - сказала в.о. старости села Озереди Ірина Гончаренко.

Попри те, що місцева влада знала про проблему з весни, вирішувати її почала наприкінці літа. За словами Ірини Гончаренко, перебирали варіанти: пробити свердловину чи привозити воду з Корюківки.

«На минулому виконкомі в міській раді була розмова про підвіз води. Треба, по-перше, купити ємність, у якій можна возити буде питну воду. На цьому тижні планується перший виїзд – в Будянський старостинський округ», - сказала Ірина Гончаренко.

Але безкоштовною вода для селян не буде. Літр коштуватиме 1-2 гривні. Родина Давидових не погоджується з такою ціною. Вихід бачать в тому, щоб у селі налагодили безперешкодний доступ до води.

UA: Чернігів

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: село Озереди, Корюківщина, вода, колодязь, UA: Чернігів

Добавить в:


ЦентрКомплект