Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » «У нас розраховуються не грошима, а валютою «Дякую»: на Рокоссовського відкрили безкоштовний магазин


«У нас розраховуються не грошима, а валютою «Дякую»: на Рокоссовського відкрили безкоштовний магазин

Пані Лариса має трьох дітей і шестеро онуків. Каже, ціни ростуть скрізь і відчутно, а зарплати та пенсії, на жаль, ні. Тому інколи, навіть на вживаний одяг, доводиться серйозно витрачатися. Обрані ж цього дня речі жінка візьме задарма.У Чернігові це вже другий безкоштовний магазин, що фактично діє як пункт обміну. Одяг, іграшки та всіляке майно сюди принесли небайдужі, аби ними могли користуватися пенсіонери, багатодітні та малозабезпечені сім’ї, переселенці або люди з інвалідністю.

Юлія Гребнєва, волонтерка, ініціаторка соціального проєкту: «До нас приносять абсолютно все, починаючи від одягу, закінчуючи люстрами, телевізорами, технікою».

За словами волонтерки, Юлії Гребнєвої, починалося все із невеликої полички у продуктовому. 2 роки тому вона переросла в крамницю на Масанах, а тепер і на вулиці Рокоссовського. Комунікацію організували в окремій Фейсбук-спільноті. Відтак, люди знають, що саме та на скільки терміново потрібно, і потім приносять.

Юлія Гребнєва, волонтерка, ініціаторка соціального проєкту: «Недавно просили пральну машинку, велосипед. І буквально за годину ми знаходили ці речі. Дійсно, хтось не користується, стоїть дома без діла, а хтось цієї певної речі вкрай потребує».


За час існування ініціативи, працівниці, які трудяться тут на добровільних засадах, роздали майже 90 тонн одягу та взуття і знайшли рішення для понад 6 тисяч звернень. З орендою приміщення саме у цьому районі та оплатою комунальних послуг також допомогли.

У день відкриття за речами прийшло чимало людей, а дехто поділився тим, що вже непотрібне.

Людей, які потрбують допомоги, волонтери просять приходити із відповідними документами, аби речі потрапляли у руки тих, кому насправді необхідні.

Юлія Гребнєва, волонтерка, ініціаторка соціального проєкту: «У нас магазин. У нас є вішачки, тобто у нас все облаштовано як у магазині. Але у нас розраховуються не грошима, а такою валютою, як слово «Дякую».

Графік роботи соціальних відділень, а також інформацію про запити людей, можна знайти на сторінках у Фейсбуці або за контактним номером телефону.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: безкоштовний магазин, «Дякую», Рокоссовського, Юлія Гребнєва, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект