• Брухт ДальнобойСервис
Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » До 77-ї річниці Державний архів області представив документи, а також спогади бійців


До 77-ї річниці Державний архів області представив документи, а також спогади бійців

 

21 вересня 1943 року під час проведення Чернігівсько-Прип’ятської наступальної операції радянські війська центрального фронту під командуванням генерал-полковника Костянтина Рокоссовського оволодів і Черніговом. Саме 21 вересня чернігівці святкують День міста, а також вигнання нацистських окупантів з нашої землі.

До 77-ї річниці ми поспілкувалися з Іриною Ващенок, представницею Державного архіву в області. Вона розказала про документи, а також про спогади бійців, які й досі зберігаються тут.В Чернігові вже не лишилося серед живих тих, хто восени 1943 року брав участь в операції по вигнанню нацистів. В Державному архіві області зберігається понад 100 тисяч різних документів. Серед них є і спогади бійців про наступальну операцію, внаслідок якої радянські війська зайшли в наше місто.

Нині Чернігів виглядає як сучасне європейське місто: нові дороги, тротуари, велосипедні доріжки, парки та сквери. Але якщо ви подивитесь на фотографії Чернігова у вересні 1943 року, то побачите знищене місто, де з центру видно околиці. До прикладу, сучасне планування центральної частини ми отримали саме в післявоєнну відбудову.

Чернігівщина однією з перших в Україні відчув на собі тотальну мобілізацію чоловіків у віці 16-50 років командуванням наступаючих з’єднань червоної армії і польових військкоматів, яких практично без медичного огляду, військової підготовки та перепідготовки, без військової форми та майже без зброї, відразу кидали в бій, де вони масово гинули.

Окремою темою нацистської політики терору було знищення радянських військовополонених у мережі таборів, яких було вбито понад 26 тисяч людей.

Загалом під час нацистської окупації з вересня 1941 року до вересня 1943 року нацисти знищили понад 127 тисяч мешканців чернігівської області.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: День міста, Державний архів, «Дитинець»

Добавить в:
 
 


Центр Комплект