Мобильная версия сайта Главная страница » Новости » Видеосюжеты » На Валу завершують інсталяцію з історичними постатями та макетом Дитинця: за тиждень усе буде готове


На Валу завершують інсталяцію з історичними постатями та макетом Дитинця: за тиждень усе буде готове

Відтворено у мініатюрі серце древнього Чернігова та історичні постаті відлиті у бронзі.На нижній частині Валу, яку минулого року почали реконструювати, встановлюють скульптурну композицію. Це пам’ятники людям, що творили історію нашого міста, духовність і саму державу – князю Мстиславу Хороброму, Нестору Літописцю, полковнику Мартину Небабі та архієпископу Лазару Барановичу, а також макет Дитинця з історичними гербами Чернігова.

Ярослав Куц, начальник Управління житлово-комунального господарства:
«Все це об’єднано в одному місці задля того, що, коли говориш 1300 років, то це трохи така абстрактна річ, а вже, коли ти розумієш князь, полковник, єпископ, то ти розумієш, що це дуже потужна і дуже серйозна історія. І задля того, щоб уявити собі, що таке 1300 років, ми зробили це місце, цей вхід на Вал центральної частини».

Автором макету Валу є чернігівський історик Олександр Бондар, скульптури ж виконував київський майстер. Загалом робота над композицією, починаючи від ідеї до створення попередньої моделі і готових фігур, тривала майже 2 роки. І менше ніж за тиждень має бути завершена.

Щоб інсталяція мала довершений вигляд, пам’ятники доповнюють елементами другого плану і підводять до них освітлення.

Ярослав Куц, начальник Управління житлово-комунального господарства:
«Це все зроблено в бронзі, в камені. Зроблено на віка».

Як повідомили в Управлінні житлово-комунального господарства, вартість проєкту разом з усіма монтажними роботами 5 мільйонів 600 тисяч гривень. Власне скульптурну композицію готують до Дня міста.

Сюжет телеканалу «Дитинець»

Хочете отримувати головне в месенджер? Підписуйтеся на наш Telegram.

Теги: Вал, історичні постаті, Ярослав Куц, «Дитинець»

Добавить в:


ЦентрКомплект